«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
«В Моїм Серці» — поєднання хіп-хопу, урбан-культури та глибокої віри в краще майбутнє для України, яка метафорично втілена у треку в образі квітки, яка пробивається до сонця. Натхненням для пісні стала знакова композиція «Квітка» гурту «Океан Ельзи». Саме її фрагмент, випадково почутий Євгеном Філатовим у стрічці Instagram, ліг в основу нового синглу.
Чоловік звернувся до суду
У грудні 2019 року чоловік попросив «Ощадбанк» закрити всі його рахунки, які були відкриті після отримання «Картки киянина». Але й цю картку банк заблокував за борг у 4 гривні.
Виявилося, що борг виник за відправлення банком платних SMS-повідомлень.
Згідно з тарифами, щомісяця за це клієнти мали сплачувати 5 грн. У вересні 2019 року чоловіку нарахували комісію 4,08 грн, а через місяць картку заблокували за несплату боргу.
Чоловік вважав, що він не просив «Ощадбанк» слати йому платні повідомлення. А раз не просив, то не має за це сплачувати. Тому він вирішив, що ця історія гідна того, щоб її розглядав суд.
Чоловік просив, щоб «Ощадбанк» розблокував його «Картку киянина» та сплатив 2 тис. 300 грн за душевні хвилювання. Потім чоловік подумав та попросив 5 тис. грн, але запізно.
У банку на це відповіли, що щоб отримати муніципальну картку чоловік уклав угоду з банком. В цьому договорі клієнт погодився отримувати повідомлення від «Ощадбанку», а вони коштують грошей.
Нагадаємо, що рішенням Київської міської ради від квітня 2013 року №104/9161 у столиці запровадили багатофункціональну електронну пластикову картку «Картка Киянина». Це іменна карта з персональними даними. Задумувалося так, по ній можна отримати соцдопомогу, або розрахуватися за проїзд.
Чоловік подав позов у лютому 2020-го, а борг вирішив сплатити у серпні того ж року. Тому банк розблокував його «Картку киянина» та всі були задоволені. Через це киянин попросив суд закрити провадження, раз все закінчилося хепі-ендом. Але для суду банк виконав лише одну з вимог чоловіка. Ще залишалося питання з відшкодуванням за хвилювання.
Але щоб отримати гроші за спалені нервові клітини потрібно довести, що банк «довів до ручки». Для цього можна було б показати виписку з лікарні, де довелося лікуватися від нервового зриву. Чи висновок лікаря про те, що безсоння почалося від блокування «Картки киянина». Проте нічого з цього в матеріалах справи не було.
Тому у жовтні 2020 року суддя Шевченківського районного суду Києва Андрій Осаулов вирішив, що грошей від «Ощадбанку» чоловік не отримає.
На сторінці Ощадбанку у Facebook клієнт поскаржився на те, що при отриманні готівки з банківської картки довелося сплатити комісію. Представник Ощадбанку у відповідь розповів, за яких обставин клієнти Ощадбанку будуть змушені заплатити комісію при отриманні готівки.
«Гроші в магазинах до 6 тис. грн на день можна знімати без комісії. Бабуся отримала пенсію, зняла 2 тис. грн, з неї взяли 1,5% комісії + 5 грн. Всі банки, якими я користуюся: ПриватБанк, UKRSIBBANK РайффайзенБанк касах магазинів не беруть», - написав Максим Іванченко.
Представник Ощадбанку відповів, що згідно з тарифами банку, зняття грошових коштів готівкою з платіжних карток одночасно з проведенням операції оплати через POS-термінал, що встановлений на касі торгово-сервісних підприємств, передбачає сплату комісії у таких розмірах:
Інформатор писав, що поки чоловік був за кордоном, хтось розплачувався його карткою Ощадбанку в інтернеті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.