«Ощадбанк» заблокував «Картку киянина» за борг у 4 гривні

Читать на русском

Чоловік звернувся до суду

Читать на русском
«Ощадбанк» заблокував «Картку киянина» за борг у 4 гривні
Клієнт банку просив компенсацію

Чоловік звернувся до суду

У грудні 2019 року чоловік попросив «Ощадбанк» закрити всі його рахунки, які були відкриті після отримання «Картки киянина». Але й цю картку банк заблокував за борг у 4 гривні.

Виявилося, що борг виник за відправлення банком платних SMS-повідомлень.

Згідно з тарифами, щомісяця за це клієнти мали сплачувати 5 грн. У вересні 2019 року чоловіку нарахували комісію 4,08 грн, а через місяць картку заблокували за несплату боргу.

Чоловік вважав, що він не просив «Ощадбанк» слати йому платні повідомлення. А раз не просив, то не має за це сплачувати. Тому він вирішив, що ця історія гідна того, щоб її розглядав суд.

Що було у суді

Чоловік просив, щоб «Ощадбанк» розблокував його «Картку киянина» та сплатив 2 тис. 300 грн за душевні хвилювання. Потім чоловік подумав та попросив 5 тис. грн, але запізно.
У банку на це відповіли, що щоб отримати муніципальну картку чоловік уклав угоду з банком. В цьому договорі клієнт погодився отримувати повідомлення від «Ощадбанку», а вони коштують грошей.

Нагадаємо, що рішенням Київської міської ради від квітня 2013 року №104/9161 у столиці запровадили багатофункціональну електронну пластикову картку «Картка Киянина». Це іменна карта з персональними даними. Задумувалося так, по ній можна отримати соцдопомогу, або розрахуватися за проїзд.

Чоловік подав позов у лютому 2020-го, а борг вирішив сплатити у серпні того ж року. Тому банк розблокував його «Картку киянина» та всі були задоволені. Через це киянин попросив суд закрити провадження, раз все закінчилося хепі-ендом. Але для суду банк виконав лише одну з вимог чоловіка. Ще залишалося питання з відшкодуванням за хвилювання.

Але щоб отримати гроші за спалені нервові клітини потрібно довести, що банк «довів до ручки». Для цього можна було б показати виписку з лікарні, де довелося лікуватися від нервового зриву. Чи висновок лікаря про те, що безсоння почалося від блокування «Картки киянина». Проте нічого з цього в матеріалах справи не було.

Тому у жовтні 2020 року суддя Шевченківського районного суду Києва Андрій Осаулов вирішив, що грошей від «Ощадбанку» чоловік не отримає.

Коли при знятті готівки з карток «Ощадбанку доведеться сплатити комісію

На сторінці Ощадбанку у Facebook клієнт поскаржився на те, що при отриманні готівки з банківської картки довелося сплатити комісію. Представник Ощадбанку у відповідь розповів, за яких обставин клієнти Ощадбанку будуть змушені заплатити комісію при отриманні готівки.

«Гроші в магазинах до 6 тис. грн на день можна знімати без комісії. Бабуся отримала пенсію, зняла 2 тис. грн, з неї взяли 1,5% комісії + 5 грн. Всі банки, якими я користуюся: ПриватБанк, UKRSIBBANK РайффайзенБанк касах магазинів не беруть», - написав Максим Іванченко.

Представник Ощадбанку відповів, що згідно з тарифами банку, зняття грошових коштів готівкою з платіжних карток одночасно з проведенням операції оплати через POS-термінал, що встановлений на касі торгово-сервісних підприємств, передбачає сплату комісії у таких розмірах:

  • через POS-термінал Ощадбанку, що встановлений на касі торгово-сервісного підприємства комісія складає 2 грн;
  • через POS-термінал інших банків, що встановлений на касі торгово-сервісного підприємства комісія складає 1,5% + 5 грн.

Інформатор писав, що поки чоловік був за кордоном, хтось розплачувався його карткою Ощадбанку в інтернеті. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.