«Ощадбанк» обізвав жінку крадійкою через фото з камери відеоспостереження: чи захистив суд її права

Через хвилювання жінка потрапила до лікарні

«Ощадбанк» обізвав жінку крадійкою через фото з камери відеоспостереження: чи захистив суд її права
В банку заявили, що їх працівники вели себе чемно

У березні 2018 року жінці зателефонував охоронець з філії Харківського обласного управління «Ощадбанку». Він повідомив, що камерою відеоспостереження було зафіксовано схожу не неї жінку, яка у банкоматі забрала забуті кимось іншим 200 грн. Нібито вона стояла за забудькуватим чоловіком у черзі та забрала чужі заощадження.

Охоронець розпечатав фотографію цієї жінки та звернувся до менеджерів та касирів - чи впізнають вони її. Хтось з них припустив, хто б це міг бути. Так охоронець і подзвонив жінці. В розмові він запропонував їй прийти до відділення банку, щоб розібратись. Або їм прийдеться звертатись до правоохоронних органів. 

Зі слів жінки, охоронець не мав жодних сумнівів, що крадіжку вчинила саме вона. Це обурило жінку, вона сильно розхвилювалася. В неї різко підвищився тиск. Вона відповіла, що це, мабуть, якийсь злий жарт або помилка, бо нічого подібного просто не могло бути. Проте охоронець наполягав, щоб вона негайно прийшла до відділення банку. Жіночки, які були поряд з нею і чули розмову з представником банку, почали заспокоювати жінку та просили, щоб вона не хвилювалася та не приймала вказані погрози близько до серця. Тому що, напевно, виникло якесь непорозуміння.

Через два дні жінка прийшла до відділення закрити зарплатну картку та сплатити за комірне. Після невдалої спроби це зробити вона звернулася до працівника відділення. Та пояснила, що її карту заблоковано. Після перевірки, працівниця «Ощадбанку» попросила негайно надати їй окрім картки ще і паспорт.

Зі слів жінки, після цього представниця банку почала у грубій формі звинувачувати її у крадіжці коштів з банкомата та негайно запросила до спілкування охоронця. Вдвох вони нібито казали, що паспорт та карту не повернуть доки жінка не внесе до каси банку кошти. Жінці зробилося недобре і вона фактично почала втрачати свідомість. Занепокоївшись, їй викликали швидку допомогу.

Після того, як лікарі приїхали та зробили укол, жінка подзвонила до сина і все йому розказала. Людей в банку ставало все більше, тому що разом з сином до банку приїхав наряд поліції. Все закінчилося тим, що паспорт і картку віддали, рахунок розблокували, а жінка на наступний день опинилася на лікарняному ліжку. Найнеприємніше те, що гроші вкрала не вона. 

Що було у суді

Коли жінці стало краще, вона подала позов до суду проти «Ощадбанку». В ньому вона просила стягнути з банку кошти за лікування в сумі 3 тис. 005,99 грн та компенсувати моральну шкоду в 50 тис. грн.

У відповідь на це представник «Ощадбанку» пояснив, що охоронець дзвонив «не з метою вплинути на свободу вибору або поведінку, а з метою вжиття заходів щодо попередження правопорушення». А те, що сталося у банку «не підтверджується жодними доказами». І ніхто жінку нібито не звинувачував у крадіжці. До того ж її карту не блокували й вона вільно розпоряджалася своїми грошима.

Однак те, що працівники банку не поводилися чемно у суді підтвердили свідки. Син жінки та її подруги розповіли, що ситуація того дня була вкрай напружена. А коли стало зрозуміло, що жінка нічого не крала, то перед нею ніхто не перепросив. 

Син розповів, що у той час він звернувся на гарячу лінію банку, де йому повідомили, що працівники банку не могли дзвонити його матері та просити повернути гроші, оскільки не мають на це права. Там заявили, що якщо хтось дзвонив, то це були шахраї. 

Однак суд встановив, що лише один дзвінок з банку не можна розцінювати, як постійні нав’язливі телефонні погрози. Крім того, жінка не надала доказів, що представники банку поводилися агресивно і не довела наявності послідовного зв’язку між подіями в «Ощадбанку» та госпіталізацією. Тому у вересні 2019 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області вирішив, що банк нічого не має виплачувати своїй клієнтці.

Інформатор писав, що «Ощадбанк» прокредитує бізнес для закупівлі генераторів та енергонакопичувачів.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube