В листопаді 2020 року вкладниця звернулась до районного суду Кропивницького, що забрати доларовий вклад. Виявилося, що гроші поцупив хтось з працівників банку та без вироку їх не віддавали
У квітні 2015 року жінка принесла до «Ощадбанку» понад 2 тисячі доларів та поклала їх на депозит. Через шість місяців вона могла забрати гроші з процентами. Але її вклад зацікавив працівників державного банку, яких викрила поліція.
Жінка не приходила за грошима до січня 2019 року. А коли прийшла, то виявилося, що хтось з працівників «Ощадбанку» поцупив її гроші. Цю справу взялася розслідувати поліція та депозит жінки був частиною кримінального провадження.
Спершу в банку запевнили, що гроші повернуть як тільки проведуть почеркознавчу експертизу договору.
«Після надання висновку експерта, який підтвердить підпис в документах на отримання коштів, банк прийме рішення про повернення вкладу», - йдеться в матеріалах з судового реєстру.
Проте кошти ніхто не повернув, тому жінка ще раз звернулася до банку. Цього разу відповідь вже була іншою. Виявилося, що для виплати вкладу потрібний вирок суду, яким покарають працівників фінустанови за злочин.
В цю гру з запитаннями та відповідями можна було грати ще довго, тому жінка вирішила, що вже час йти до суду.
В листопаді 2020 року вкладниця звернулась до Ленінського районного суду Кіровограда (юридична назва суду – ред.) та просила виплатити 3 тис. 087,72 долара та 125 тис. 178 грн вкладу, штрафів та компенсації.
У відповідь адвокат «Ощадбанку» заявив, що немає доказів того, що жінка приносила до банку гроші. До того ж вона запізнилася вимагати штраф та, взагалі, неправильно все порахувала. Та й брати участь у судовому процесі філія банку не може, тому що немає таких повноважень. За його словами, для цього жінка мала звертатися до головного управління фінустанови.
Однак суддя визнав, що гроші вкладника є його власністю. Раз з документами по вкладу було все гаразд, то «Ощадбанк» мав повернути 2 тис. 022,89 долара вкладу (що в еквіваленті на день винесення рішення становило понад 54 тис. грн) та 758,40 доларів процентів (це було 2 тис. 1523,39 грн).
Окремо суд визнав, що щоразу, коли жінка зверталася до банку та просила повернути свої гроші це було досить принизливо. Але замість 5 тис. грн компенсації суддя призначив тільки 2 тис. грн.
«Відмова у поверненні вкладу порушила плани в частині розпорядження власними коштами та стала для неї шоком від нахабства і незаконності дій стосовно своїх вкладників, які довірилися банку, а у відповідь отримали невдячність та недбале ставлення до виконання банком своїх зобов`язань», - так жінка описувала свої враження від спілкування з представниками «Ощадбанку».
Отже, загалом у лютому 2022 року суддя Ленінського районного суду Кіровограда Валерій Драний ухвалив, що «Ощадбанк» має повернути жінці вклад, а також 97 тис. 861,88 грн процентів, штрафів та компенсації.
Адвокати державного банку вирішили, що гроші жінці вони не повертатимуть, тому написали скаргу до суду. Вони стверджували, що рішення на користь вкладниці потрібно скасувати, тому що немає оригіналу або гідної копії договору, який би підтверджував, що жінка принесла гроші в банк. Крім того, обласне управління «Ощадбанку» не може брати участь у справі, тому що це філія банку.
З цим у червні 2022 року погодилися судді Кропивницького апеляційного суду Сергій Мурашко, Анатолій Головань та Олександр Карпенко. Вони вирішили, що жінка мала звертатися до «Державного ощадного банку України», а не до його обласного управління. Тому рішення на її користь скасували.
Інформатор писав, що чоловік відкладав на старість, а працівник «Ощадбанку» вкрав його гроші.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.