Орбана можуть призначити президентом Європейської ради, однак цього можна уникнути - Мішель

Читать на русском

Теперішній очільник Євроради Шарль Мішель не бачить проблеми в тому, що він залишає свою посаду

Читать на русском
Орбан президент Євроради
За словами політика, Орбана можна не допустити на цю посаду - якщо захотіти це зробити

Теперішній очільник Євроради Шарль Мішель не бачить проблеми в тому, що він залишає свою посаду

Президент Європейської ради Шарль Мішель не бачить проблеми в тому, що він може достроково залишити свою посаду. Адже йому і так мали набрати наступника. Ходять чутки, що ним може стати лідер Угорщини Віктор Орбан.

Втім, цього можна уникнути, якщо захотіти, вважає Мішель. Про це повідомляє видання The Guardian.

Так, Шарль Мішель може скоро бути обраний у Європейський парламент. Через це він вимушений буде піти у відставку з чинної посади президента Євроради.

Це, в свою чергу, спричинило серйозне занепокоєння в Європі. Адже тоді лідери ЄС опиняться під серйозним тиском, щоб домовитися про наступника Мішеля до 1 липня, коли Угорщина має перебрати на себе ротаційне шестимісячне головування в Раді.

Згідно з правилами ЄС, за відсутності постійного президента Євроради, ця посада переходить до держави-члена, яка головує в Раді ЄС на ротаційній основі. Тобто, до Віктора Орбана, прем'єр-міністра Угорщини, відомого своїми антиєвропейськими та антиукраїнськими поглядами.

Втім, не все так страшно, вважає Мішель. Орбана на цій посаді можна уникнути, якщо захотіти. Однак ніякої конкретики політик не навів.

"Я хочу чітко заявити, що в будь-якому випадку в червні мало бути прийняте рішення про мого наступника, а рішення парламенту буде прийняте в липні, тому Раді буде легко ухвалити рішення, передбачаючи, що на посаду вступить мій наступник. Є багато інструментів, щоб уникнути Віктора Орбана, якщо є політична воля", - зазначив Мішель.

Європейська рада та Рада Європи: головне не переплутати

Зазначимо, що в українському інформаційному просторі подекуди виникає певна плутанина. Через необізнаність переважної більшості громадян у тонкощах європейської бюрократії дехто починає плутати Єврораду, Раду Європи тощо. Рада Європи та Європейська рада - це дві різні організації, які мають різні функції та завдання.

Рада Європи була заснована в 1949 році та є міжурядовою організацією, до складу якої входять 47 країн. Основним завданням Ради Європи є захист прав людини, зміцнення правової держави та демократії, боротьба з корупцією, насильством та расизмом. Рада Європи також займається координацією співпраці між країнами в галузі культури, освіти, науки та спорту.

Європейська рада ж є організацією безпосередньо Європейського Союзу, до складу якої входять 27 країн. Основним завданням Європейської ради є формування загальноєвропейської політики та координація дій країн-членів ЄС у галузях, таких як економіка, зовнішня політика, безпека та інші.

Отже, Рада Європи та Європейська рада - це різні організації з різними завданнями та функціями. Рада Європи займається захистом прав людини та демократії в 47 країнах, тоді як Європейська рада формує загальноєвропейську політику та координує дії країн-членів ЄС. І саме президентом такого важливого органу може стати недружній до України та Європи Віктор Орбан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.