Орбан намагається показати, що угорці - проти вступу України до Євросоюзу та загалом проти підтримки України
Уряд Угорщини організував чергову так звану "національну консультацію" - це щорічне маніпулятивне загальнонаціональне опитування, яке Орбан представляє як аналог референдуму. "Антигероями" цього року стали наша держава та Єврокомісія. Україні та її членству у ЄС присвятили 4 з 11 запитань. Жодних обмежень та перевірок на голосуванні немає, "галочки" можуть поставити навіть іноземці.
Про це повідомляє "Європейська правда". Зазначається, що після ініціації псевдореферендуму в Угорщині розпочалася нова хвиля антиукраїнської агітації.
Вже у перший робочий день після повернення Віктора Орбана з Брюсселя угорці почали масово отримувати листи від уряду з закликом взяти участь у так званих національних консультаціях, які тривають протягом місяця. І хоча в бюлетені Україні присвячені лише 4 з 11 запитань (та й ті знаходяться у хвості списку), угорський уряд почав вдавати, що проводить "референдум" суто про Україну та її членство в ЄС.
"І навіть лист-запрошення не приховує, що уряд ставить за мету не дізнатися думку людей, а зібрати голоси на користь тієї позиції, яку він вже сформував для себе. Тобто зібрати голоси як доказ того, що не лише Орбан, а й решта угорців - проти вступу України до Євросоюзу та загалом проти підтримки України", - пише "Європейська правда" про мету антиукраїнського "референдуму".
Оскільки попередні подібні консультації більшість виборців з правом голосу все частіше ігнорували, в Орбана вирішили зробити наголос на інтернет-голосуванні. Щоб зробити його справді масовим, "електронний бюлетень" надіслали усім, хто опинився в урядових базах.
"ЄП" пише, що має підтвердження, що такі запрошення отримали навіть українці, які робили в Угорщині щеплення від COVID-19 та залишили уряду свої персональні дані. А перевірка засвідчила, що голосувати на "референдумі" може взагалі будь-хто.
Жодних обмежень - ані від накрутки голосів, ані від голосування іноземців - немає. Якщо поставити галочку навпроти пункту "я - громадянин Угорщини", ніяких перевірок особи не проводиться.
"Система без проблем сприйняла український номер телефону і дала доступ до анкети голосування, де редактор "Європейської правди" спробував дещо зіпсувати уряду статистику і проголосував на підтримку України. А коли відправив анкету, то отримав запрошення ще раз перейти на сторінку "опитування", щоби знову взяти участь у псевдореферендумі, і зробив це - з тією самою адресою і тим самим номером телефону", - все, що треба знати про чесність "референдуму" Орбана.
Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на рішення щодо довгострокової програми бюджетної допомоги Україні обсягом 50 млрд євро від Євросоюзу під час саміту ЄС у Брюсселі, який тривав 14-15 грудня. Пізніше Орбан заявив, що розблокує пакет допомоги Україні, якщо ЄС виплатить Угорщині усі заморожені кошти.
Після цього лідери країн ЄС заявили, що розглядають можливість позбавити Угорщину права голосу. Це дозволить схвалити угоду про надання пакета допомоги Україні на 50 млрд євро.
Окрім того, Євросоюз заявив, що підготував план "Б", який можуть застосувати, якщо вето Орбана не вдасться обійти на саміті, запланованому на 1 лютого. Резервний план передбачатиме надання державами-учасницями гарантій до бюджету ЄС, що дозволить Європейській комісії запозичити в інтересах Києва до 20 мільярдів євро на ринках капіталу. Тут важливо, щоб цей варіант не вимагав гарантій від усіх 27 держав-членів ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.