Операція ЗСУ у Курській області: в ISW пояснили, чому кількість обмінів полоненими зросла до 4 за три місяці

Від серпня, коли ЗСУ розпочали наступ у Курській області, відбулося чотири обміни полоненими

Бої у Курській області
Бої у Курській області примушують РФ частіше йти на обміни полоненими

Наступ Збройних сил України на Курську область примушує росіян значно частіше погоджуватись на обмін військовополоненими. У період від 6 серпня і до 20 жовтня вже відбулося чотири обміни полоненими, а додому загалом повернулися 267 осіб у той час, як від початку 2024 року і до серпня відбулось лише три таких обміни. 

Про те, що Курська операція ЗСУ значно пришвидшила обміни полоненими, пишуть в Інституті вивчення війни (ISW). Аналітики кажуть, що 18 жовтня сторони обмінялись полоненими у форматі "один на одного". З моменту початку Курської операції ЗСУ цей обмін став четвертим за рахунком. Глава держави Володимир Зеленський розповів, що Україні вдалося повернути додому 95 військовослужбовців. 

З полону РФ були звільнені оборонці "Азовсталі" з Маріуполя, нацгвардійці, прикордонники та інші військові. У Міністерстві оборони РФ зазначали, що з обміном полоненими допомагали Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ).

В Українському координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими розповідали, що звільнені з полону РФ українці мали важкі поранення, серйозні захворювання та катастрофічно схудли через тортури та погані умови утримання.

Аналітики ISW підкреслюють, що з початку 2024 року до серпня (до початку Курської операції ЗСУ - ред.) загалом провели лише три обміни. Однак з початком операції ЗСУ на Курщині сторони здійснили вже чотири обміни. У межах цих обмінів кожна країна повернула по 267 військовополонених.

Обмін полоненими 18 жовтня

Україна звільнила з полону РФ 95 військовослужбовців. Серед них є нацгвардійці, військові моряки, бійці ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів — загалом 69 солдатів та сержантів і 26 офіцерів. Додому повернулися українці, яких росія засудила на драконівські терміни ув'язнення. 

Раніше Дмитро Лубінець прокоментував операцію ЗСУ у Курській області. Він підкреслив, що є шанси на те, щоб успішні військові маневри захисників на території РФ посприяють обміну полоненими, але не виключив, що Росія може у будь-який момент "дати задню". 

Водночас очільник української розвідки Кирило Буданов наполягає, що першими на обмін мають йти жінки та особи, що тривалий час перебувають у російському полоні. Також Буданов додав, що першочергово Україна зацікавлена в обміні бійців "Азовсталі". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube