ООН і Туреччина погодили рух морським коридором: з українських портів вийшло 12 суден

Читать на русском

Серед суден, які вийшли з України – балкер із пшеницею для Ефіопії

Читать на русском
ООН і Туреччина погодили рух морським коридором: з українських портів вийшло 12 суден
Представники ООН та Туреччини ведуть перемовини з делегацією росіі

Серед суден, які вийшли з України – балкер із пшеницею для Ефіопії

З портів "Одеса", "Чорноморськ" та "Південний" вийшли 12 суден з 355 тисяч тонн агропродукції. Вони прямують до країн Африки, Азії та Європи. Відповідний рух суден гуманітарним коридором на 31 жовтня погодили  ООН та Туреччина. 

Про це повідомили у міністерстві інфраструктури України. Серед них балкер Ikaria Angel з українською пшеницею для Ефіопії, яка знаходиться на межі голоду. Це сьоме судно, зафрахтоване в рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН. Представники Туреччини та ООН ведуть перемовини з делегацією росії та шукають рішення для повноцінної роботи "Зернової ініціативи". 

"Згідно з пропозицією Об’єднаного Координаційного центру (СКЦ) представники ООН та Туреччини передбачають роботу 10 інспекційних груп для перевірки 40 суден. З ініціативою погодились представники України. Російських представників поінформовано", - йдеться у повідомленні.

Крім того, дозволений прохід до українських портів під завантаження 4 суднам. Вони напередодні пройшли інспекцію СКЦ за участі всіх сторін, включаючи представників росії.

Що цьому передувало 

29 жовтня країна-агресор заявила, що зупиняє участь у роботі "зернової угоди". А все через вибухи у тимчасово окупованому Севастополі, через які було пошкоджено кораблі Чорноморського флоту рф. Президент України Володимир Зеленський заявив, що це рішення прийняли задовго до вибухів, оскільки росія свідомо провокує продовольчу кризу у світі. Попри рішення росії розірвати "зернову угоду" ООН, Туреччина та Україна домовилися продовжити експорт.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що росія знайшла надуманий привід, аби вийти із "зернової угоди". А Зеленський зазначив, що "купка людей" у Кремлі не має вирішувати, чи продовжать роботу зернові коридори з експорту аграрної продукції. 

Фактична блокада "зернового коридору" з боку російської федерації розпочалася ще у вересні. Це проявлялось у штучному затягуванні та зменшенні кількості інспекцій, що призвело до створення черги у 176 суден з 2,1 мільйонами агропродукції на борту. Таким чином, стає очевидним намір росії спровокувати масовий голод у нужденних країнах Африки та Азії, а також створити гострий дефіцит продовольства у всьому світі. З моменту виходу першого судна вдалося експортувати більше ніж 9 мільйонів тонн продовольства, з них більш як 5 мільйонів тонн — до країн Африки та Азії. В рамках Всесвітньої Продовольчої Програми під егідою ООН до країн, що перебувають на межі голоду відправлено 190 тисяч тонн української пшениці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.