Після відмови першої леді України в пресслужбі вдови російського опозиціонера заявили, що Юлія Навальна теж не поїде у Вашингтон нібито через втому
Перша леді України Олена Зеленська відхилила запрошення Білого дому відвідати звернення президента США Джо Байдена про становище країни у Конгресі 7 березня. Відомо, що її хотіли посадити поруч з Юлією Навальною, вдовою російського опозиціонера Олексія Навального. Саме цей фактор викликав "дискомфорт" в Києві.
У свою чергу Навальна теж відмовилася брати участь у заході. Її речниця заявила, що причина такого рішення - втома від постійних поїздок і публічних виступів після смерті Навального. Про це пише Wall Street Journal.
"Намір полягав у тому, щоб посадити першу леді Джилл Байден поруч із Зеленською та Юлією Навальною (...) Але потенційна присутність Навальної викликала дискомфорт в українців, кажуть знайомі з ходом обговорень у Києві", - йдеться у повідомленні.
Видання зазначило, що постать Навального суперечливо сприймається в Україні через заяви політика про те, що Крим має залишитися в складі рф. Водночас представник Білого дому в коментарі виданню заявив, що рішення Зеленської, ймовірно, було повʼязано з неспівпадінням графіків. Також він додав, що розсадка гостей під час звернення президента - це деталь, яка фіналізується ближче до події.
Навальна також відмовилася відвідати виступ Байдена. Її речниця Кіра Ярмиш пояснила, що таке рішення було прийняте через втому вдови опозиціонера. Очікується, що у своєму виступі в четвер Байден закликатиме республіканців у Палаті представників якнайшвидше затвердити фінансування України.
Промова про становище в країні - це щорічне послання, яке президент США презентує на засіданні обох палат Конгресу США на початку кожного календарного року перебування на посаді. Воно зазвичай включає у себе повідомлення щодо стану економіки країни та бюджету, а також є форматом для пропонування президентом законодавчих ініціатив та національних пріоритетів.
Через суперечки республіканців та демократів у Конгресі США щодо посилення кордону подальше фінансування України було заблоковано. Офіційно передачу військової допомоги припинили 12 січня. Наразі грошей для Києва Вашингтон не має.
Спікер нижньої палати Конгресу США Майк Джонсон, який довго опонував підтримці Києва, посилаючись на те, що питання посилення кордону є важливішим, таки виявив готовність голосувати за пакет допомоги Україні. Це може статись наприкінці березня - початку квітня цього року. Для того, щоб голосування відбулось, законодавці повинні внести певні правки до законопроєкту.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.