Олена Зеленська анонсувала з вересня уроки щастя в українських школах: чому там навчать

Програма першої леді України "Ти як" набула нового розвитку

Олена Зеленська, школа, діти
Зеленська каже, що вітчизняні фахівці адаптують американський курс до українських реалій

На українських школярів чекає новий предмет "про життя" з назвою «Уроки щастя». З дітьми будуть говорити про мудрість і цінності, про те, як будувати стосунки з людьми та про уміння любити. Курс з вересня 2024-го запустять у школах України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Перша леді України Олена Зеленська у Телеграм 7 липня пояснила, що «Уроками щастя» в українській адаптації називається американський курс із соціально-емоційного навчання Well-Being. Вітчизняні фахівці адаптують курс до українських реалій, адже вони, на жаль, зараз кардинально відрізняються для наших дітей від американських умов.

"Чому саме щастя? Бо курс розкриватиме найважливіші знання й навички, без яких неможливе щасливе, змістовне, плідне життя", - наголосила Зеленська.

Зокрема, у курсі йтиметься про:

  • уміння будувати стосунки з людьми (щастя та стійкість нерозривно з цим пов’язані);
  • творчість і вміння бути творцем свого життя;
  • «людинознавство» – про розуміння того, що означає бути людиною;
  • уміння любити, співчувати, жити гідно та бути вільним;
  • мудрість і те, як зростати в ній, вміння осмислювати життя та досвід;
  • цінності й те, як важливо знати сенси життя;
  • емоційну компетентність – важливість емпатії, емоційного інтелекту, щоб розуміти емоційні потреби та почуття, як власні, так і свого оточення;
  • ментальне здоров’я, розуміння того, як дбати про нього.

"Живемо в часи, коли подібні навички не менш важливі, ніж знання математики чи біології. Особливо навички піклування про ментальне здоров'я", - зазначила перша леді.

Що таке Well-Being

Це курс, який пропонується в деяких початкових школах в Сполучених Штатах. Його викладають у 6 або 7 вимірах: фізичному, соціальному, інтелектуальному, емоційному, професійному, духовному та екологічному. Так, фізичний вимір зосереджується на трьох підкатегоріях: здорове харчування, фізичні вправи та людське тіло. У духовному вимірі учні вивчають способи гармонізації своїх дій із навколишнім світом.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

Програма ініційована Оленою Зеленською і має на меті допомогти українцям знайти джерело сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б приблизної оцінки ступеня його кризовості. Піклування про ментальне здоров'я має стати звичною відповідальністю кожного. Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube