Інформатор Україна провів опитування серед читачів, хто із українських зірок їх розчарував найбільше
Українці назвали Олега Вінника найбільшим розчаруванням серед зірок, котрі під час великомасштабного вторгнення виїхали за кордон. Так вважає 33 відсотки опитаних на сайті “Інформатор Україна”. На другому місці за рівнем розчарування опинився Потап (24%), а на третьому Влад Яма (17%). На думку експертів такі результати демонструють, що їхня кар’єра фактично завершилася. Такої образи, котру вони нанесли українцям своїми діями або мовчанням не пробачають.
Однак Олег Вінник вирішив спробувати організувати собі гучне повернення і 23 серпня презентує нову пісню “Мої люди”. Щоправда, наші експерти вважають, що ця пісня вже не допоможе співакові повернути собі колишню популярність. Навпаки, вона може йому ще більше нашкодити.
“Той факт, що Вінник зараз повертається ще більше погіршить ситуацію. І мовчання теж може дратувати. А він як раз найбільший мовчун серед тих, хто поїхав. Його повне зникнення, це найбільш кричуща, на мою думку, позиція, ніж позиція Потапа, який робив щось недолуге, але робив. Тому повне його зникнення з радарів, незважаючи на те, що ця людина збирала стадіони та великі палаци й не зважаючи на те, що він був не просто зіркою, а лідером потужного прошарку українок та лідером думок, це імпотентна, повністю неспроможна поведінка людини в цьому контексті. Саме це бурхливе несприйняття всією людською сутністю”, - каже директор Департаменту у справах засобів масової інформації та зв'язків із громадськістю Херсонської міської ради Деніс Путінцев
На думку ексвперта проблема Вінника полягає в тому, що образ який він собі створив тепер повністю зруйновано. Для когось він був принцом на білому коні, котрий відвезе кожну жінку у щасливе майбутнє для інших він закоханий захисник. Але ким би собі “вовчиці” не уявляли свого кумира на початку війни він нічого не зробив - не сховав і не захистив.
“Я добре знаю Олега. Він людина інтелектуально не дуже обдарована. Його мовчазна поведінка була більше тригерною для українців, ніж дії, які б він би робив. Він був кумиром для мільйонів жінок, це важливо. А коли ображаються жінки вони на багато що спроможні. У нього був образ принца на білому коні, який може повезти у щасливе майбутнє.
Розвінчання цього образу яке відбулося через мовчазне сприйняття агресії і вплинуло на те, що в ньому українки розчарувалися найбільше. Він, як кажуть: “Поматросил и бросил”. Тому яскравого та якісного повернення у нього не вийде. Про це стовідсотково будуть говорити, але як було вже не буде - не в ментальному, не в музичному. Мені здається, що він до кінця ще й не відчуває цього моменту”, - вважає Деніс Путінцев.
Але є експерти, котрі вважають, що аудиторія Олега Вінника може майже все пробачити своєму кумиру і тому не тільки Вінник але й інші виконавці можуть влаштувати собі повернення. Хоча їх наврядчи буде чекати така ж сама велика популярність, котра була в них до війни.
"Для тих, хто поїхав, на цьому їхнє життя скінчиться. Швидше за все вони перейдуть у сферу продюсування, як Потап. Як співаку йому в Україні, на жаль, вже робити нема чого. Не знаю, що у нього сталося в голові, бо він мав дотичність до певних добрих справ. Але не зміг втриматися від виступів на одній сцені з російськими виконавцями.
Для інших, як то Вінник, чи Бабкін, вони можуть повернутися завжди і мати хоча б частково ту аудиторію, яку вони мали раніше. Це та аудиторія, котра не сильно аналізує їхні вчинки і слухає їх музику лише заради музики, а не заради якогось більшого ефекту. Наш народ дуже сильно любить прощати, є у нього така не дуже хороша звичка забувати деякі речі”, - каже офіцер ЗСУ та радіоведучий Серж Гагарін.
Може статися трішечки дивним те, що перше місці серед розчарувань посів Вінник, а не Потап, який вже два з половиною роки робить дивні заяви, складає дуже суперечливі пісні, наче Росія напала на якусь іншу країну.
“Для мене було дуже дивним, що з точки зору менеджменту у Потапа була так недолуго сформована поведінка під час повномасштабного вторгнення. Все що він зробив після цього треба прописати у підручниках, як не потрібно робити. Починаючи з мовчанки і пересиджування у Іспанії, потім виправдовування про ТРО, а потім ще пісня про “Волонтерку” - всі історії були в мінус і нічого в плюс. Підозрюю, що позначилися розірвані стосунки з Іриною Горовою, як особисто, так і у бізнесі. Вона не допомогла йому правильно зорієнтуватися. Це ще й відбилося на Насті.
Потап всією своєю харизмою та постаттю декларував, що він сексі брутальний хуліган. І тут він повів себе як боягуз. І це не моя думка, а думка суспільства. Тепер, щоб він не робив, це вже кінець. Потап вже збитий льотчик. Пара-трійка хітів однозначно вже не допоможуть. Він намагався вигребти за правилами піару, які діяли до війни, але вже працювали інші закони. Потап не розумів, де треба мовчати, а де треба говорити.
Тепер всі його кроки та пісня “Пробач” сприймаються як театральна постановка. Людина постійно хоче або відволікти увагу, або виправдатися. А виправдовуватися як раз, коли ллється кров і гинуть люди не можна. Зовнішній світ дуже швидко змінюється, тому потрібно гнути свою лінію або перечекати. Якщо ти щось говориш, то потрібно це робити впевнено бо у війни позиція радикальна”, - каже Путінцев.
Втрата довіри та популярності Вінником та Потапом говорить не тільки про їхні особисті проблеми. Їхня ситуація зайвий раз рідкреслила те, що в українському шоу-бізнесі відбувається тектонічний зсув, коли більшість зірок найвищого ешелону залишає свої позиції і на їх місця приходять інші. Дійсно, виступи таких зірок минулого як Ірина Білик або Наталя Могилевська вже не викликають такого ажіотажу, як колись. А таких зірок як Green Grey або “Мандри” взагалі не чути.
“Стара гвардія зірок від Green Grey до Вінника взагалі не відчула, як кардинально змінився зовнішній світ. І це проблема не соціуму, а цих людей. Наталя Могилевська, Ірина Білик також все. І не тому, що вони погані чи не талановиті. Те що вони роблять зараз і двадцять років тому зараз виглядає недолуго. Краще б вони нічого не робили, а просто були громадським діячами і лідерами думок. Казали б просто про свою позицію та роздавали інтерв’ю, в тому числі і за кордоном. Той самий Мурік, котрий з 2014 року перевзувся декілька разів, тому до нього немає довіри.
Єдине, що можуть зараз зробити ці люди, це не просто піти, а залишитися кумирами формуючи правильні думки та виказуючи свою позицію. У нас, на жаль, не сформовано пул лідерів думок серед артистів, які мають критичне мислення і можуть аналізувати політичні, соціальні події і війну. Вони мають зрозуміти, що зараз вигрібати піснями і контентом неможливо. За ними повинно щось стояти. Потрібно вже не просто співати, а формувати правильні меседжи. На жаль більшість зірок не розуміють, що вони не просто співаки - вони формують націю. Люди самі зараз ще не відчувають, що вони змінилися”, - розмірковує Путінцев.
Вже зовсім нові зірки, такі як KOLA або Клавдія Петрівна проводять сольні концерти у Палаці спорту. Але це явище поступово може зійти на нівець. На думку експертів зірки стають все більш локальними.
“З глобальних тенденцій нас чекає розширення ринку по асортименту. Ми будемо мати багато класних артистів, але вони не будуть мати такої вселенської популярності яку мали великі зірки до війни. Їм буде складніше збирати по декілька Палаців спорту, але вони будуть мегапопулярні у своїй конкретній аудиторії. Не буде вже глобального спецефекту, як у Монатіка, чи Пивоварова. Будуть усереднені Монатікі та Пивоварови”, - вважає Гагарін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.