Окупувати російські села й підірвати нафтопроводи: The Washington Post поділилося деталями таємних розмов Зеленського

Зеленський називає це все фантазіями

Зеленський
Розмови під грифом "таємно" обговорювалися ще в лютому

Зеленський називає це все фантазіями

Президент України Володимир Зеленський пропонував окупувати російські села, а потім підірвати нафтопровід "Дружба". 

Про це пише The Washington Post із посиланням на раніше не оприлюднювані таємні документи розвідки США, поширені на платформі обміну повідомленнями Discord. 

Згідно з таємними документами американської розвідки, в одному з документів на зустрічі наприкінці січня Зеленський запропонував Україні "завдати по Росії удар“. На територію противника для "окупації невизначених російських прикордонних населених пунктів" пропонувалось перекинути українські сухопутні війська. Це мало б "надати Києву важелі впливу на переговори з Москвою".

Наприкінці лютого головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та президент України Володимир Зеленський мали розмову, під час якої "обговорили стурбованість" тим, що "Україна не має ракет дальнього радіусу дії, здатних досягти місць дислокації російських військ у Росії, і не має нічого, за допомогою чого можна було б їх атакувати".  Тоді ж очільник держави й запропонував, щоб Україна атакувала невизначені місця дислокації в Ростові, використовуючи замість цього безпілотники.

За іншими даними під грифом “цілком таємно“, на іншій зустрічі вже з віцепрем'єром Юлією Свириденко Зеленський нібито запропонував Україні "підірвати" побудований в СРСР нафтопровід "Дружба", який постачає нафту до Угорщини.

"Зеленський підкреслив, що Україна повинна просто підірвати трубопровід і знищити ймовірну промисловість угорського Віктора Орбана, яка значною мірою базується на російській нафті", - йдеться в документі.

Описуючи цю розмову, представники розвідки зазначили, що Зеленський "виражав гнів щодо Угорщини, а отже, міг висловлювати гіперболізовані, безглузді погрози".

Сам Зеленський в інтерв’ю виданню, відповідаючи на запитання, чи пропонував він окупувати частину Росії, відкинув оприлюднені документи американської розвідки та назвав це все фантазіями. Однак захистив своє право на використання будь-яких тактик для захисту України.

"Україна має повне право захищати себе, і ми це робимо. Україна нікого не окупувала, а навпаки. Коли стільки людей загинуло, коли є масові поховання, коли наших людей катують, я впевнений, що ми повинні використовувати будь-які хитрощі".

Також журналісти розпитали Зеленського про те, чи зважував він можливість використання ракет дальнього радіуса дії для удару по Росії. На це очільник держави відповів так: 

"Ніхто в нашій країні не віддавав наказів про наступальні дії або удари по російській території", - сказав він.

Чи отримає Україна після цього зброю дальньої дії? 

Наразі Україна не має ракет такої дальності. Найбільший доступний ЗСУ радіус дії — 70-80 кілометрів. Однак, якщо Україна отримає американський оперативно-тактичний ракетний комплекс ATACMS, який вражає цілі на відстані від 165 до 300 кілометрів — радіус доступний ЗСУ зросте відразу в кілька разів.  Тривалий час точилися суперечки щодо передачі Україні не те, що далекобійної, а й просто більш потужної зброї. Президент США казав, що США не постачатимуть Україні зброю, яка дозволятиме вражати цілі на дальніх відстанях, зокрема на території рф. Однак, зараз, в адміністрації Байдена заявили, що перехоплені коментарі Зеленського не є причиною для відмови у наданні ATACMS.

"Україна неодноразово брала на себе зобов'язання використовувати зброю, надану США, відповідально і стратегічно, коли це необхідно для протидії російській агресії, і ми впевнені, що так буде і надалі", - сказав на умовах анонімності представник Міноборони США.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.