Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Українські військові зазнають втрат, але стримують ворога
Багато тижнів поспіль Бахмутський напрямок залишається однією з найгарячіших ділянок фронту. Російські окупанти не покидають спроб захопити місто, проте занадто поспішають похвалитися своїми успіхами.
Інформатор зібрав все, що наразі відомо про ситуацію в Бахмуті та на його околицях.
Як зазначили в Інституті вивчення війни, 27 та 28 листопада, ймовірно, захопили декілька невеликих сіл поблизу Бахмута. Цю інформацію підтверджує журналіст, головний редактор Цензор.Нет Юрій Бутусов.
"Противник просунувся у передмістя Бахмута. Лінію на мапі вже треба проводити під самим Бахмутом. Ворог просунувся на південь, перетнув трасу і перерізав наше постачання. В районі селища Опитного, Іванграда, на жаль, противник глибоко охоплює Бахмут з півдня. Зараз тут найгарячіша ділянка", — повідомив він.
За словами Юрія Бутусова, зараз росіяни готують наступ на Вугледар. Павлівка під Вугледаром знаходиться під вогневим контролем ЗСУ, тож на цій ділянці ситуація поки що контрольована.
Однак аналітики ISW вважають, що захоплення декількох населених пунктів не свідчить про неминуче оточення Бахмута, навряд чи матиме ефект на оперативному рівні та не буде швидким. На думку експертів, навіть якщо окупанти захопили села на півдні, то це все одно не загрожує критично важливим трасам, зокрема Т0513 (Бахмут-Сіверськ) та Т0504 (Бахмут-Костянтинівка), які слугують для ЗСУ основними наземними шляхами сполучення з містом.
Про те, що ключові дороги поблизу Бахмута залишаються під контролем ЗСУ, повідомляють і самі військові.
Наостанок, в ISW відзначили, що заяви окупантів про успіхи на цьому напрямку можуть бути частиною тривалої інформаційної війни, адже повідомлення про просування росіян навколо Бахмута з'являються регулярно.
Водночас Збройні сили України продовжують стримувати наступ ворога та знищувати його живу силу, склади БК та спостережні пункти.
Жорсткі бої за Бахмут у Донецькій області почались у серпні 2022 року. Посилення тиску на Бахмут пов'язують із перекиданням російських підкріплень із Херсонського фронту.
"... Бахмут перетворився на нищівний вир для армій обох країн. Місяцями вони кидали велику кількість військ і техніки в бої поблизу міста, оскільки росіяни вдаються до відчайдушних спроб захопити місто, а українці - утримати його", - пише видання The New York Times.
Експерти вважають, що битва за Бахмут для Кремля важлива не лише для захоплення міста, а й задля виснаження ресурсів України. Ймовірно, таким чином окупанти хочуть змусити ЗСУ перекидати військових з інших напрямків.
Станом на листопад Бахмут залишається епіцентром головної битви з російськими окупантами. Щодня тут точаться важкі бої, а місто зазнає сотні артилерійських ударів.