Шуфрич добровільно йти у відставку з посади і складати мандат народного депутата не збирається
Нестор Шуфрич сподівається на перегляд судової справи щодо заборони в Україні ОПЗЖ і зрадником себе не вважає. Засуджує колег по фракції, які втекли до росії, а про себе каже, що «всіляко сприяє перемозі». І поки Шуфрич вдає себе за «щирого патріота», прокуратура відсудила у нардепа землю, а журналісти знайшли його мільйонні статки, землю та нерухомість по всій країні, включно з Кримом. Як за воєнний рік проявив себе Шуфрич – читайте в Інформаторі.
Рівно за місяць до повномасштабного вторгнення росії в Україну Нестор Шуфрич в Раді подякував Лукашенку і назвав його “справжнім президентом”. Він білоруською мовою висловив подяку самопроголошеному президенту Білорусі за аварійну допомогу українській енергосистемі. Частина депутатів у залі обурилися цим, почали засвистувати Шуфрича та вигукувати "Ганьба!". Чи змінилася думка Нестора Шуфрича, після того, як Лукашенко дозволив путіну використовувати Білорусь для атак на Україну, розміщує там військову техніку, навчає та лікує російських солдат – невідомо. Про це він мовчить. Але не промовчав щодо своєї готовності "з автоматом захищати Верховну Раду".
"Коли була загроза нападу на Київ, скажу відверто, я теж приєднався до невеликого загону і з автоматом готовий був захищати Верховну Раду", - заявив Шуфрич.
Втім, з автоматом захищати ВР йому не довелося, але довелося бути підозрюваним у порушенні закону. На початку березня бійці 206-го батальйону територіальної оборони у Києві затримали Нестора Шуфрича. Він фотографував блокпост.
"Шуфрич під'їхав під блокпост, вийшов з машини з охороною і почав фотографувати. Відповідно, його затримали. Тим часом його охоронці намагались відстрілюватися. Військові об'єкти або об'єкти, які використовують військовими, фотографувати не можна. Нестор Шуфрич цілий і неушкоджений. Зброю у охоронців забрали", — прокоментували ситуацію в ТРО.
Шуфрич пояснив свої дії так: "вийшов сфотографуватися на тлі місцевої пам'ятки". Нардепа після з’ясування всіх обставин відпустили.
В травні всі очікували, що після виїзду до Угорщини Шуфріч в Україну вже не повернеться. Але ні – він приїхав і продовжує брати активну участь в політичному житті і роботі парламенту. Більш того, Шуфрич й досі залишається головою парламентського комітету з питань свободи слова. За його словами, добровільно йти у відставку з посади і складати мандат народного депутата не збирається, бо його "обрав народ".
Факт того, що Комітет свободи слова очолює представник забороненої в країні партії, який, як і інші народні депутати ОПЗЖ, досі мають право доступу до державної таємниці, громадськість вважає неприпустимою.
Національний олімпійський комітет (НОК) під час Генеральної асамблеї 13 січня виключив зі свого складу Нестора Шуфрича. Це сталося після скандалу, коли іменитий український футболіст Андрій Шевченко оголосив про вихід зі складу Національного олімпійського комітету. Його заява прозвучала після обрання в якості нового члена НОК представника забороненої в Україні партії "Опозиційна партія – За життя" Нестора Шуфрича.
"Я вважаю почесною роботу в Національному олімпійському комітеті, розумію важливість його розвитку. Водночас, я не можу залишитися в складі НОК за такого складу. Ми платимо за свою свободу безмежно високу ціну життями найкращих з українців. Мусимо бути гідними їх", – пояснив своє рішення Андрій Шевченко.
Нестор Шуфрич вважає себе принциповим борцем за свободу слова. Тому не сприймає звернення громадськості і петиції щодо зняття його як представника "Опозиційної платформи — За життя" з посади голови комітету свободи слова.
"Ми зараз ще не знаємо, яке буде рішення Європейського суду з прав людини з приводу ліквідації ОПЗЖ. І сьогодні кожен має нести індивідуальну відповідальність. Я як голова комітету роблю все, щоби в умовах обмеження громадянських прав наших співвітчизників і представників медіа максимально сприяти їхній роботі в умовах воєнного стану", - каже Шуфрич.
Парламентський аналітик Руху ЧЕСНО Олександр Саліженко вважає абсурдним, що голова комітету Верховної Ради зі свободи слова Нестор Шуфрич є фігурантом Реєстру держрадників.
"І це виглядає дуже абсурдно, коли триває війна, постійно гинуть люди, а в нас колишні депутати ОПЗЖ замають керівні посади на рівні комітетів парламенту, Нестор Шуфрич очолює комітет з питань свободи слова. До речі, через цей комітет за рік пройшло і проголосовано лише два законопроєкти", — каже Соложенко.
Слід сказати, що перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко недавно зауважив, що парламент може ухвалити рішення про позбавлення Шуфрича посади і без його згоди.
Нагадаємо, що Нестор Шуфрич був формальним власником ТОВ «Медіахолдинг Новини», якому належали Ukrlive і Перший незалежний, відомі в Україні під кодовою назвою «канали Медведчука». Після повномасштабного вторгнення Росії стало відомо, що техніку каналів конфіскували.
За повідомленнями ЗМІ, в травні 2014 року народний депутат Нестор Шуфрич в компанії Віктора Медведчука приїхав у Донецьк на зустріч з лідерами сепаратистів. Вони обідали в ресторані в Донецьку під охороною бойовиків терористичного угруповання "Донецька народна республіка".
"Головна тема переговорів - багатосторонні домовленості по утворенню квазідержавного утворення на базі частини Луганської та Донецької областей. Так, сьогодні Медведчук (український громадянин і лідер української партії) має передати сепаратистам, що росія не збирається приймати ці території до складу рф. Правда, росіяни готові підтримати їх грішми. При цьому сепаратисти мають перестати займатися відкритим мародерством і почнуть процес переходу з військового стану в мирне русло", - повідомляли журналісти.
Через місяць, у червні, Віктор Медведчук і Нестор Шуфрич беруть участь у переговорах на Донбасі. При цьому ОБСЄ повідомляє, що Медведчук на переговорах представляв "ДНР" і "ЛНР". Раніше про посередницьку роль Віктора Медведчука у врегулюванні конфлікту на сході України повідомив офіційний сайт Кремля. Українська влада у свою чергу повідомила, що офіційно не делегувала Медведчука і Шуфрича на переговори. Згодом Медведчук заявив, що не представляв на переговорах у Донецьку інтереси незаконних ДНР і ЛНР, а інформація ОБСЄ є недостовірною. Втім, чим все закінчилося – відомо.
Щодо Шуфрича. За рік до того, на питання, чи впливає Медведчук на вашу позицію, він відповів:
"Ми з Віктором Володимировичем друзі. Наскільки друзі можуть впливати на мислення один одного? Я думаю, що вплив є", - сказав Шуфрич.
До речі, кума Нестора Шуфрича – дружина Медведчука – Оксана Марченко. Вона у липні 2017 року хрестила доньку Марію Нестора Івановича і його третьої дружини Катерини.
Березень цього року відкрив українцям багато цікавої інформації щодо статків Нестора Шуфрича. По-перше, прокуратура повідомила, що відсудила землю у нардепа Нестора Шуфрича вартістю 315 млн грн. У державну власність повернули ділянку землі, площею 8 га, під Києвом.
"Обухівська районна адміністрація незаконно передала 4 особам ділянки по 2 гектари для ведення особистого селянського господарства. Пізніше було змінене призначення землі — для садівництва. Ця земля була введена до статутного капіталу підприємства. Буквально на днях (березень 2023 року) власник фірми ТОВ «Амалфі Девелопмент груп» змінився: ним був батько народного депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича. Тепер це, згідно з даними аналітичної платформи YouControl, громадянин Угорщини Дьордь Штофа", - повідомляє прокуратура.
По-друге, статки нардепа від забороненої ОПЗЖ Шуфрича показали журналісти. Зокрема, родина Шуфрича володіє чотирма маєтками у Конча-Заспі. Це понад 2 тисячі квадратних метрів нерухомості, більше гектара землі – власність на чверть мільйона гривень лише в Козині. Один з маєтків на майже гектарі – з виходом до води – оформлений за договором дарування. Орієнтовна вартість "подарунка" становить 120-130 млн грн. Другий маєток площею 358 м кв. і 15 соток землі записані на дружину Шуфрича Катерину Майкову і її фірму.
Третій маєток – у власності сина нардепа Олександра і знаходиться поруч із батьковим. Площа цього маєтку 300 м кв., а його вартість становить близько 30 млн грн. Четвертий маєток належить компанії, створеній батьком Шуфрича. Ця компанія згодом опинилася у власності кіпрської структури і жінки Тетяни Скакун із пропискою в селі Харпачка Вінницької області. На початку березня замість Шуфрича-старшого у компанію зайшов угорець Дьорч Штофа.
Крім того, в центрі Києва у Шуфрича і його сина є 6 квартир площею 430 кв. м, вартість яких може сягати 130 млн грн. Також родина нардепа має землю, квартири, будинки в Ужгороді.
Наприкінці січня 2014 року батько Шуфрича став власником апартаментів в Одесі на 500 кв. м і двох паркомісць. У липні 2021 року син нардепа купив у місті одразу три паркомісця і два нежитлових приміщення площею 630 кв. м. Загалом нежитлові приміщення Шуфричів можуть коштувати більше 100 млн грн.
Журналісти також розповідають про те, що в селі Проців Київської області батькові Шуфрича належить комплекс "Конюшня Бутенко". Ще частина землі та нерухомості записана на помічника нардепа Черепаню. Загалом Черепаня є співвласником низки агрокомпаній, які орендують та обробляють тисячі земельних ділянок в Івано-Франківській, Тернопільській і Львівській областях.
Також із Шуфричем пов'язані мисливські угіддя у Закарпатській, Сумській областях і посеред заповідної зони на Київщині. Крім того, одним із найвідоміших активів, в якому фігурує Шуфрич, є "Київський річковий порт". Серед акціонерів "Київського річкового порту" – угорська компанія "St George Residence", яка належить родині вже згадуваного Штофи. Ще Шуфрич має маєток у тимчасово окупованому Криму, він розташований біля маєтку Медведчука.
За декілька днів до повномасштабної війни, 18 лютого, тоді ще депутат Верховної Ради з фракції "Опозиційна платформа – За життя" Нестор Шуфрич в черговий раз зазнав фізичного впливу.
В ефірі програми Савіка Шустера на телеканалі «Україна» пізно ввечері його вдарив журналіст Юрій Бутусов. Перед інцидентом Бутусов заявив:
"Дуже шкода, що в такий важкий момент наш народ, усі люди, хто захищають нашу країну, змушені дивитися в ефірі ці ганебні вислови цих двох зрадників (Шуфрича та ексдепутата Верховної Ради Євгенія Мураєва, який також був учасником ефіру – ред.)», - заявив Бутусов перед інцидентом.
Шуфрич відповів, що "зрадник чи ні – нехай встановлює суд". Невдовзі після цього Бутусов дав політикові ляпаса і розпочалася бійка.
Нагадаємо, що 20 грудня 2018 року Нестор Шуфрич зірвав із трибуни у Верховній Раді плакат, який вимагав віддати під суд його нинішнього колегу по фракції ОПЗЖ Віктора Медведчука. У цей час у залі спалахнула кулачна бійка за участю великої групи депутатів. Шуфрича в обличчя вдарив ветеран АТО Юрій Береза.
Також, у вересні 2014 року в Одесі на сходах під ОДА люди накинулися на Нестора Шуфрича і побили його. Нардеп начебто приїхав на зустріч з Опозиційним блоком, однак під будівлею ОДА його зустріли чоловіки в камуфляжі з червоно-черними прапорами. В мережі було опубліковане відео з місця інциденту. На ньому чоловіки в балаклавах кричать: "Геть з Одеси, путінська тварюка", б’ють і штовхають депутата. Шуфричу тоді розбили губу, набили синці і порвали одяг.
Раніше ми писали, що Верховна Рада відібрала депутатські мандати у Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача, Ріната Кузьміна та Андрія Аксьонова. Перші четверо з них свого часу потрапили до парламенту у складі прокремлівської партії “Опозиційна платформа “За життя”, діяльність якої була заборонена в Україні відразу після початку російської агресії. Останній, Андрій Аксьонов, є відвертим колаборантом і давно є в базі “Миротворець”. Однак майже рік всі вони залишались представниками українського народу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.