Очільники розвідок двадцяти країн провели таємну зустріч у Сінгапурі: шо про це відомо

Читать на русском

На порядку денному була транскордонна злочинність та війна в Україні

Читать на русском
Діалоги Шангрі-ЛА
На зустрічі були понад 600 делегатів із 49 країн

На порядку денному була транскордонна злочинність та війна в Україні

Лідери розвідслужб із понад двадцяти країн таємно зустрілися в Сінгапурі 2–3 червня. Про це раніше не повідомляли, але, нібито, такі зустрічі впродовж уже кількох років організовує уряд Сінгапуру, окремо від основних заходів. Вважається, що обговорювали війну в Україні та транскордонну злочинність.

Про це повідомляє Reuters, спираючись на свідчення п’ятьох анонімних джерел. За даними видання, на зустрічі були представники Сінгапуру, США, Китаю, Індії та інших країн. Представників росії не було. Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов був на «Діалозі Шангрі-Ла», але сказав, що не був присутній на таємній зустрічі.

Ллойд Остін
Ллойд Остін очолив делегацію від США. Фото: Nikkei

Джерела повідомляють, що міжурядова зустріч у Сінгапурі — важлива подія «в міжнародному тіньовому порядку денному». Вона має сприяти глибшому розумінню намірів впливових геополітичних гравців, адже «існує негласний кодекс», згідно з яким на таких зустрічах сторони можуть говорити більш відкрито та прямолінійно, так, як не можуть собі дозволити дипломати.

Деталей обговорення джерела не повідомляють, але стверджують, що в пятницю на порядку денному була російсько-українська війна та транснаціональна злочинність. Одне з джерел видання повідомляє, що тон зустрічі був співробітницьким, а не конфронтаційним.

Китайці в Сінгапурі
Джерела стверджують, що Китай був налаштований співпрацювати зі США. Фото: Rappler

У посольствах країн, представники яких брали участь у таємній зустрічі, на запит Reuters про підтвердження такого факту відповіли відмовою. Загалом зустріч керівників розвідок у такому форматі є подією нетиповою. Раніше подібні наради проводили лише союзники, як, наприклад Сполучені Штати, Велика Британія, Канада, Австралія та Нова Зеландія, які утворюють мережу «П’ять очей» для збору та обміну різноманітними розвідданими.

Що таке «Діалоги Шангрі-Ла»

Азійський саміт безпеки IISS «Діалоги Шангрі-Ла» — міжурядова конференція з питань безпеки. Подія відбувається щороку, починаючи з 2002. У ньому беруть участь міністри оборони, представники армій та розвідок переважно держав Азійсько-тихоокеанський регіону.

Цього року було понад 600 делегатів із 49 країн. Упродовж трьох днів вони проводили пленарні засідання, а також закриті двосторонні та багатосторонні зустрічі в готельному комплексі Shangri-La.

Під час свого виступу щодо кібербезпеки представник США, директор національної розвідки Авріл Хейнс, відповідаючи на запитання китайського військового офіцера, заявила що співпраця між країнами є важливою, «навіть коли ви фактично стикаєтеся із супротивниками».

Ми також розповідали про те, що Індонезія запропонувала свій «мирний план» який передбачає введення миротворців ООН та проведення «референдуму» на захоплених територіях. Натомість у Києві цю ініціативу відхилили, і запевнили, що ініціатива на нашому боці, Україна готує контрнаступ і не збирається виконувати забаганки кремля.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.