«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Прем’єр-міністрка Кая Каллас заявила, що саме політика росії провокує розширення Північноатлантичного союзу, а не навпаки
Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас заявила, що НАТО розширяється через імперіалістичну політику росії, а не через ворожі мотиви Заходу. Таку заяву вона зробила під час свого виступу на міжнародному безпековому саміті в Сінгапурі «Діалоги Шангрі-Ла». У саміті, який тривав 3–4 червня, узяли участь майже 600 делегатів із 49 країн світу.
Слова Каї Каллас пролунали на захист права невеликих країн на суверенітет. Вона заявила, що входження Естонії до Альянсу було вільним волевиявленням її народу і відповіддю на російську агресію. А отже тези вождя росіян володимира путіна про те, що росія напала на Україну, через агресивне розширення НАТО — це неправда.
«Ті, хто звинувачує НАТО в розширенні та ескалації, переймають імперіалістичну мову та ідеологію росії. Це право малих країн робити свій власний вибір щодо своєї зовнішньої політики, щодо оборонних домовленостей. Життя поруч із державою-агресором не залишило нам і деяким іншим країнам іншого вибору, окрім як звернутися до НАТО за гарантією безпеки. Якби ми не були членами НАТО та ЄС, ми зараз переживали б дуже похмурі часи», — сказала Каллас.
Прем’єр-міністрка додала, що в Азії домінує точка зору, що у війні винні обидві сторони. Але насправді один явно агресор, а інший - жертва.
«Україна просто захищається, а члени НАТО допомагають країні захищатися. Це зводиться до статуту ООН, згідно з яким кожна країна має право захищатися сама й жодна країна не повинна нападати на іншу», — наголосила пані міністерка.
«Діалоги Шангрі-ЛА» — це щорічний міжнародний безпековий форум. Делегати, переважно з країн Азійсько-тихоокеанський регіону, збираються, аби обговорити питання, які загрожують міжнародній безпеці в готельному комплексі «Шангрі-Ла». Саміт діє з 2002.
Участь у ньому беруть міністри оборони, представники армій та розвідок, які часто мають неформальні двосторонні та багатосторонні зустрічі на полях саміту. Присутніми були також українські делегати.
Раніше ми писали про те, що на саміті «Діалоги Шангрі-Ла» Індонезія запропонувала свій варіант «мирного плану», який передбачав «референдуми». А ще ми розповідали про те, що в Міноборони заявили, що контрнаступ розпочнеться за планом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.