Без херсонських та за великими цінами! Коли на ринки привезуть українські кавуни та скільки вони коштуватимуть

Ціни на кавуни будуть досить високими

Кавуни в Україні
Кавуни влетять українцям в копійку, колаж "Інформатор"

Українські ринки й магазини заповнюються новим врожаєм овочів та фруктів, зважаючи на сезонність. Однак кавуни поки продаються закордонні. Перший урожай популярних ягід в Україні збиратимуть орієнтовно після 20 липня на Одещині та на Миколаївщині. Та херсонських кавунів у цьому році українці на ринках не побачать. Крім того, ціни на ягоди очікуються високі.

Про це йдеться у матеріалі "Інформатора": "Без баржі з кавунами: коли з‘являться українські кавуни та що буде з цінами на овочі і фрукти". Фермери сподівалися, що після звільнення частини Херсонщини у 2023 році українці зможуть поласувати улюбленими ягодами, проте ситуація склалася інакше.

"Великі території сільгоспземель на Херсонщині заміновані й поки що не придатні для обробки", - розповів голова Економічного дискусійного клубу Олег Пензин.

Водночас угіддя засіяли баштанними. Та, на жаль, повені, спричинені підривом окупантами Каховської дамби, завдали значних збитків фермерам. Спільними зусиллями вони намагаються витягти кавуни з води. Однак, відновлення кавунового сектору може зайняти деякий час, і експерти вважають, що повноцінних херсонських ягід на ринку може не бути не те, що цього року, а протягом кількох років, додав Пензин.

Попри це, інші регіони України активно підключаються до вирощування кавунів. Навіть регіони, які раніше не вважалися кавуновими краями, зацікавлені у розвитку цієї галузі. Фермери на Рівненщині, Одещині, Миколаївщині, Дніпровщині та Закарпатті виділили площі для вирощування ягід. Однак, збір врожаю кавунів є складним завданням, особливо у цьому році через непогоду. Часті дощі та нестача сонячного світла можуть негативно вплинути на якість та врожайність кавунів.

Очікується, що початок сезону українських кавунів припаде на серпень. Однак, експерти вважають, що ціни на них будуть досить високими. Спеціалісти прогнозують вартість ягід від 30 до 50 гривень за кілограм, що пов'язано з можливим дефіцитом продукції на ринку. Однак, з появою українських кавунів очікується зниження середніх цін.

Великі торгові мережі вже готуються приймати українські кавуни та сподіваються на позитивну реакцію споживачів. Пензин додав, що імпортні кавуни, які продаються на ринку зараз, не завжди відповідають очікуванням щодо смаку та якості. Завдяки тривалій логістиці та умовам зберігання, деякі імпортні ягоди можуть бути недозрілими або втратити свої смакові якості.

Наразі супермаркети вже готуються приймати українські кавуни. Перший урожай очікують після 20 липня на Одещині та Миколаївщині, а пізніше приєднається Дніпровщина. 

Зараз імпортні кавуни доступні в багатьох торгових мережах та на ринках. Ціни на них варіюються. Турецькі кавуни можна придбати за 25-27 гривень, тоді як грецькі та іспанські вже коштують 50-60 гривень. Враховуючи те, що кавуни є великими та важкими ягодами, їх вага може досягати десяти кілограмів. Отже, споживачам доведеться заплатити від 250 до 600 гривень за штуку.

Що буде з цінами на харчові продукти

Економічний експерт Олександр Охріменко поділився своїми думками щодо інфляції в Україні, стверджуючи, що процес уповільнюється. Він зауважив, що ціни на сезонні харчові продукти, такі як свіжі фрукти та овочі, падають і продовжать дешевшати. Одночасно, ціни на товари, які не піддаються сезонному впливу, залишаються стабільними.

Він додав, що літній період традиційно супроводжується зниженням цін, що пов'язано зі сезонними факторами. Особливо це стосується овочів та фруктів. В цілому, наразі інфляційний тиск сповільнюється. Хоча це не означає, що інфляція зникла повністю.

Нагадаємо, "Інформатор" писав, що ціни на малину в Україні різко впали. Ми повідомляли, скільки коштує ягода.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube