Обмін ув’язненими між РФ і Заходом: Байден подякував Німеччині за поступки щодо співробітника ФСБ Красікова, якого передали Росії

Президент США Джо Байден підкреслив, що обмін ув'язненими між Росією та Заходом вимагав значних поступок з боку Німеччини, за що він висловив подяку канцлеру Олафу Шольцу

Джо Байден і Олаф Шольц
Німеччина та США завершили обмін ув'язненими з Росією

1 серпня в Анкарі відбувся обмін ув'язненими між Росією та Заходом, в результаті якого співробітник ФСБ Вадим Красіков був переданий Росії. Німеччина змогла домогтися звільнення 15 осіб, незаконно затриманих у Росії. А США отримали Пола Вілана, Евана Гершковіча та інших, що президент США Джо Байден вже назвав дипломатичним подвигом.

Президент США Джо Байден повідомив журналістам у Білому домі, що обмін ув'язненими між Росією та Заходом вимагав "значних поступок" з боку Німеччини, за які він висловив вдячність канцлеру Олафу Шольцу.

"Вимоги, які вони (Росія – ред.) висували до мене, потребували значних поступок від Німеччини. Вони (Німеччина – ред.) спочатку вирішили, що не можуть піти на це через людину, про яку йдеться (натякаючи на засудженого в Німеччині офіцера ФСБ Вадима Красікова – ред.)", - розповів Байден. 

Байден також зазначив, що до процесу обміну полоненими між Заходом і Росією долучалися Польща, Словенія та Туреччина. Нагадаємо, що Вадим Красіков, засуджений у Німеччині за вбивство колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, був переданий Росії в рамках обміну ув'язненими 1 серпня.

За словами прессекретаря уряду ФРН Штеффена Хебештрейта, завдяки співпраці зі США, Німеччина домоглася звільнення 15 осіб, незаконно затриманих у Росії, та громадянина Німеччини, засудженого до страти в Білорусі. В обмін західні країни передали Росії росіян, які перебували у в'язницях Європи, включно з Красіковим.

Це рішення далося німецькому уряду непросто. Інтерес держави до виконання вироку засудженого злочинця було зіставлено зі свободою, фізичним благополуччям і життям невинних людей, ув'язнених у Росії, які стали жертвами політичного переслідування, додав Хебештрейт.

Раніше видання Frankfurter Allgemeine Zeitung повідомляло, що у прокуратурі Німеччини "розчаровані" рішенням влади передати РФ Красікова. У відомстві вважають, що це рішення не враховує думки родичів убитого, а стосовно Володимира Путіна виявлено "надмірну поступливість", пише газета.

Що відомо про обмін ув'язненими, що провели Росія та Захід

1 серпня в Анкарі відбувся обмін 26 ув'язненими з семи країн: Росії, Білорусі, США, Німеччини, Польщі, Словенії та Норвегії. За даними турецьких ЗМІ, у рамках обміну до Росії повернули 10 осіб, до Німеччини – 13, до США – трьох.

Серед тих, кого звільнили в рамках обміну, були колишній морпіх Пол Вілан, журналіст The Wall Street Journal Еван Гершковіч, політик Володимир Кара-Мурза та журналістка Радіо Свобода Алсу Курмашова. Також підтверджено звільнення інших російських ув'язнених: Лілії Чанишевої, Кевіна Ліка, Олега Орлова та Сашка Скочиленка. Туреччина офіційно підтвердила обмін 26 ув'язненими, які утримувалися у в'язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube