ГУР, СБУ Секретаріат омбудсмена запустили спільний державний проєкт, який сприятиме поверненню українців з російського полону
Головне управління розвідки Міністерства оборони України, Служба безпеки України та Секретаріат уповноваженого з прав людини презентували спільний державний проєкт під назвою російською мовою "Хочу к своим". За ним, колаборантів і зрадників планують відправляти до Росії, обмінюючи на полонених українців. Також проєкт передбачає, що кожна людина може повідомити владі про свої підозри, якщо знає, що поруч з нею живе колаборант.
Як повідомляє пресслужба ГУР, офіцер відомства Андрій Юсов під час презентації розповів, що метою проєкту є насамперед оприлюднення інформації про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, що співпрацювали або допомагали російським окупаційним силам у війні проти України.
"Зазначена інформація буде публікуватися на сайті проєкту, де завдяки опції "Згода на обмін", засуджені колаборанти зможуть дати згоду бути обміняними на українців, які перебувають у російській неволі", - сказав він.
У Буданова кажуть, що завдяки проєкту люди також дізнаються про можливість припинити вимушену співпрацю з ворогом. А також вони зможуть повідомити правоохоронців про ворожих агентів у своєму оточенні, щоб запобігти їхнім подальшим злочинам.
Усе, що для цього буде потрібно – знайти та заповнити спеціальну форму на сайті за цим посиланням. Там є різні розділи й відразу зрозуміло, який з них потрібно обрати.
"Для ефективного досягнення поставлених цілей на сайті проєкту публікуватиметься інформація про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, що погодилися на обмін до РФ", - пояснюють в ГУР.
За інформацією Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, у полоні РФ перебувають понад 14 тисяч цивільних громадян України. Це люди, яких Росія затримала ще з 2014 року на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей. Також на Київщині, яка недовго перебувала під російською окупацією, у полон потрапили близько 600 цивільних. Є страшні випадки, коли росіяни затримували неповнолітніх дітей. І власне цивільні люди, за словами омбудсмена, належать до категорії, яку росіяни відпускають з полону вкрай неохоче.
Як писав Інформатор, РФ під час обмінів нерідко повертає тіла полонених без внутрішніх органів. Ймовірно, їх росіяни використовують для трансплантації.
Нагадаємо, Україна вже неодноразово пропонувала РФ провести обмін всіх на всіх. Але країна-агресор не йде на такі умови й постійно маніпулює цим питанням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.