“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На одного орендаря зараз припадає п'ять орендодавців
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну як такого ринку нерухомості в Харкові немає. Це можна назвати благовіщенським базаром, де хтось щось намагається дізнатися, промацати, чи можна продати й за скільки, — розповідає директор агентства нерухомості Ігор Балака. Спостерігається обмежена кількість пропозицій продажу житла та комерційної нерухомості та ще менша кількість покупців.
«Житло у Харкові подешевшало відсотків на 25-30%. Якщо люди й цікавляться, то вибирають райони, що більш-менш не обстрілюються. Зрозуміло, що ніхто не застрахований, але все ж таки – це Залютине, Холодна Гора, центральна частина міста, Спортивна, Гагаріна. Ще донедавна запитували про мікрорайон Павлове Поле, але зараз там почастішали прильоти, тому там нерухомість поки що нікого не цікавить», - каже експерт.
Але все ж таки виділяє і позитивний момент — харківські забудовники оголосили про те, що відновили продаж квартир у новобудовах. Ціна за квадратний метр варіюється від 21 000 до 24 000 гривень, зараз уже продають із готовою обробкою, і це важливий момент. До повномасштабної війни ціна квадратного метра була на рівні від 16000 до 50000 гривень. Забудовники частково діють собі на збиток, але йдуть назустріч людям, щоб ті швидше заїхали до вже готового житла. До початку вторгнення, пояснює Ігор Балака, ціна квадратного метра у новобудові з обробкою була б на рівні 30 000 – 35 000 гривень. Будівельні компанії повертаються та починають активно реанімувати проєкти.
Щодо оренди нерухомості, то є попит на комерційну. Підприємці шукають невеликі приміщення, склади для роботи та теж обирають більш-менш безпечні мікрорайони. Оренда, у порівнянні з періодом до 24 лютого, впала у середньому 50%. Оренда житла теж впала за ціною, в середньому на 20 – 40%.
«До війни були популярні смартквартири в новобудовах, їхня ціна була від 6 000 гривень та вище. Нині за них просять від 3000 гривень. Однокімнатну квартиру можна зняти за 3500 гривень, до війни було від 6000 і вище. Двокімнатні йдуть за ціною 3500 – 4000 гривень, були від 6000. Популярним став приватний сектор. Люди переїжджають з районів, що обстрілюються, великими групами, сім'ями. Там ціна також стала трохи нижчою. Наприклад, звичайнісінький будинок, з ще радянським ремонтом можна зняти за 5000 – 6000 гривень, з покращеними умовами від 12 000 до 15 000 гривень, а раніше ціна була на рівні 20 000 – 21 000», - продовжує експерт.
Також наголошує, що люди ще більше хочуть наймати житло саме біля метро. На одного орендаря зараз припадає п'ять орендодавців. І, на жаль, невідомо, коли ситуація зміниться на краще.