Новий штам коронавірусу "Омікрон": що відомо про вірус-"супермутант", його небезпеку та ситуацію у світі

Читать на русском

Розповідаємо все, що відомо про новий штам коронавірусу

Читать на русском
Новий штам коронавірусу "Омікрон": що відомо про вірус-"супермутант", його небезпеку та ситуацію у світі

Розповідаємо все, що відомо про новий штам коронавірусу

Є відчуття, що це ніколи не закінчиться: вчені з Південної Африки зіткнулися з новим штамом коронавірусу – B.1.1.529. У ході досліджень у ВООЗ дали йому інше ім'я - "Омікрон", зазначивши, що він потенційно заразніший, ніж інші мутації вірусу. І це викликає занепокоєння.

Інформації про вірус мало. Ще менше підтверджених даних щодо того, як він поводиться в організмі і наскільки небезпечний для здоров'я людини, — повідомляє Інформатор. Ми зібрали все, що відомо про новий штам коронавірусу, щоб ви "не нахапалися" чуток з неперевірених джерел.

Де вперше помітили "Омікрон":

Перше повідомлення про новий штам коронавірусу ВООЗ отримала від Південної Африки. Це сталося 24 листопада 2021 року. Епідеміологічна ситуація в ПАР у той момент була напруженою: спостерігалися виразних три піки зараження, останній з яких спровокував штам "Дельта". Число хворих різко зросло і саме на той момент вчені зареєстрували перший випадок інфікування вірусом B.1.1.529.

Що він являє собою:

Вся інформація про "Омікрон" поки що попередня. Вчені відібрали зразки і тільки почали проводити дослідження, тому немає ні інформації про те, наскільки він заразний, ні про те, як він поводиться в організмі, чи здатний "минати" імунітет вакцинованої людини і в якій формі протікає хвороба.

Фактично ВООЗ підтвердила лише те, що вірус має високу кількість характерних мутацій, тому ризик повторного захворювання набагато вищий. За це його прозвали "супермутантом". Його геном набагато потужніший за ту ж "дельту" і "бету". Цей та інші моменти викликають занепокоєння, тому група експертів направила всі сили вивчення нового штаму коронавірусу.

Як ситуація в ПАР і чи проник вірус в Україну:

Кількість людей, заражених B.1.1.529, поступово зростає у всіх провінціях Південної Африки. Під час ПЛР-діагностики спеціалісти знаходять вірус практично щодня. Основний удар припав безпосередньо на ПАР, а також його виявили у туристів, які прибули з Африки в Гонконгу, Ізраїлі та Бельгії. В Україні станом на 27 листопада жодного випадку зараження новим штамом коронавірусу не зафіксовано.

26 листопада ВООЗ зібрала екстрену нараду, на якій обговорили потенціал "Омікрона". Було вирішено направити до всіх країн низку рекомендацій, серед яких посилення епіднагляду та збільшення лабораторних досліджень з метою моментального виявлення B.1.1.529. Населення просять серйозніше ставитися до санітарно-гігієнічних заходів - дотримуватись дистанції, носити маски в громадських місцях, провітрювати приміщення та мити руки.

Чи є вакцина проти B.1.1.529:

Компанія Moderna заявила, що планує створити новий варіант COVID-вакцини, який зможе краще захистити організм від нових мутацій коронавірусу. Препарату вже дали назву – mRNA-1273.529.

У компанії заявили, що вони вивчають двох кандидатів на мультивалентну бустерну вакцину. Вони "вчать" організм протистояти деяким із тих мутацій SARS-CoV-2, які є у штамі В.1.1.529. Також Moderna має намір протестувати можливість введення підвищеного дозування бустерної вакцини, що вже застосовується, для кращих результатів проти нового штаму. Ці випробування будуть готові в найближчі кілька тижнів.

Компанія BioNTech, яка розробила разом з Pfizer одну з вакцин, заявила, що за два тижні надасть інформацію про те, чи захищає препарат організм від "Омікрона".

Нагадаємо, що перший підтверджений випадок зараження новим штамом зареєстрували у Бельгії. Пацієнт приїхав із Єгипту, через що Єврокомісія закликала країни ЄС припинити авіасполучення з Південною Африкою.

Через новини про новий штам COVID-19 найбільша у світі криптовалюта впала в ціні - майже на 8%. Докладніше про це ми писали тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.