Переговори європейських політиків з новим керівництвом Сирії були про відновлення політичних відносин, а права жінок для цього є важливим фактором
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок та її французький колега Жан-Ноель Барро у п'ятницю, 3 січня, відвідали Дамаск. Сирійська сторона оприлюднила фото із зустрічі, але розмила на них зображення Бербок та перекладачок. При цьому, німецька міністерка наголошувала, що відновлення відносин з Європою залежатиме від того, як у Сирії захищатимуть права жінок.
Про це пише німецьке видання NTV. Бербок та Жан-Ноель Барро стали першими представниками Європейського Союзу, які відвідали Сирію після повалення режиму Башара Асада. Під час свого візиту до Дамаска відбулася офіційна зустріч з новим лідером Сирії лідером ісламістського повстанського угруповання "Хайят Тахрір аш-Шам" Ахмедом аль-Шараа.
Переговори європейських політиків з новим керівництвом Сирії були про відновлення політичних відносин. Бербок наголошувала, що показниками цього є і права жінок.
"Права жінок - це показник того, наскільки вільним є суспільство", - говорила Бербок в Сирії.
"Афілійований з ХТШ канал під назвою Almharar опублікував чотири зображення офіційної зустрічі Бербок з франко-німецькою делегацією в Дамаску. Міністерку закордонних справ Німеччини не можна розпізнати на жодній з фотографій, але можна розпізнати її французького колегу. На одному знімку не можна впізнати ще двох людей. Ймовірно, це дві жінки-перекладачки", - йдеться в статті.
Ще однією особливістю зустрічі Бербок з владою Сирії стало те, що аль-Шараа не потиснув їй руку. Все тому, що вона жінка.
"У Корані не сказано, що рукостискання між чоловіками і жінками є забороненим. Помірковані мусульмани навіть вважають, що доторкатися до частин тіла, які не підлягають обов'язковому покриттю, дозволено. Однак члени ісламістського повстанського угруповання ХТШ, вважають, що рукостискання з жінкою є першим кроком до розпусти", - пише NTV.
Наприкінці листопада 2023 року сирійські повстанці розпочали масштабне протистояння проти урядових сил Башара Асада та російських військ, що їх підтримують. Вони заявили, що цей крок став відповіддю на посилення авіаударів сирійських та російських військово-повітряних сил у цивільних районах, зокрема в Ідлібі, який перебував під контролем опозиції. Атаки мали катастрофічні наслідки для місцевого населення з величезною кількістю жертв серед цивільних.
В результаті наступу повстанці змогли взяти під контроль десятки населених пунктів, зокрема стратегічно важливе місто Алеппо, яке з 2016 року утримували урядові війська Асада. Росія обіцяла надіслати додаткові сили для підтримки сирійських урядових сил. Президент Сирії Башар аль-Асад, своєю чергою, заявив, що повстанців розгромлять.
Проте ситуація продовжувала загострюватися: повстанці здобули контроль над іншими ключовими містами, включаючи Хаму та навіть Дамаск, столицю Сирії. Після Башар аль-Асад покинув країну і втік до Росії, де вже отримав політичний притулок.
З падінням режиму Асада США заявило, що встановили контакт з сирійськими повстанцями. А Міністерство закордонних справ України заявило про готовність відновити дипломатичні відносини з новим урядом Сирії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.