Він заявив, що залишався в столиці до раннього ранку 8 грудня і залишив Сирію лише ввечері того дня
Скинутий сирійськими повстанцями диктатор Башар Асад зробив свою першу заяву після втечі з Сирії до Росії. Звісно, свою втечу він виправдовував, як міг. У своєму зверненні Асад наголосив, що нібито залишався у столиці країни Дамаску до раннього ранку 8 грудня, а країну покинув лише ввечері того ж дня.
Про першу заяву Башара Асада після його втечі з Сирії до РФ пишуть російські ЗМІ. Диктатор запевняє, що ніколи не планував йти у відставку, а тим паче — тікати з країни.
"Я ніколи не розглядав можливості відставки чи втечі з Сирії за час усіх подій у країні", – заявив він.
Асад заявив, що залишатися в країні після того, як владу захопили опозиційні сили, не було сенсу. Він також зазначив, що перед його евакуацією до Росії в країні відбувся колапс збройних сил і параліч державних інститутів.
Повалений лідер Сирії Башар Асад з березня 2018 по вересень 2019 року відправив до Москви літаком понад $250 млн готівкою, пише Financial Times. Для вивезення грошей йому знадобився 21 рейс.
Гроші переправляли з березня 2018 року по вересень 2019 року, завантажуючи в літаки банкноти $100 і €500. У лютому 2019 року з Сирії до Москви направили близько €20 млн, у травні того ж року - $10 млн.
За словами джерела FT, у 2018 році іноземні резерви Сирії були "майже на нулі". Газета додала, що центральний банк Сирії переправив гроші в Москву в той період, "коли сирійський диктатор був у боргах перед Кремлем за військову підтримку, а його родичі таємно купували активи у Росії".
Сирійська опозиція та західні країни звинувачують президента-втікача у розграбуванні країни, використанні коштів для фінансування війни та власного збагачення.
"Режиму Асада довелося переказувати свої гроші за кордон у безпечне місце, щоб мати можливість використовувати їх для забезпечення гарного життя… для Асада та його найближчого оточення", — заявив Девід Шенкер, який був помічником держсекретаря США із близькосхідних справ з 2019 по 2021 рік.
Він додав, що подібні перекази не стали несподіванкою, оскільки Асад регулярно виводив гроші з Сирії для захисту своїх незаконно нажитих доходів.
У 2019 році Financial Times писала, що родичі Башара Асада з 2013 року купили щонайменше 20 об'єктів нерухомості в російській столиці, у тому числі 19 квартир у "Москва-Сіті".
У травні 2022 року двоюрідний брат Асада Іяд Махлуф заснував у російській столиці компанію з продажу нерухомості, а співвласником став його брат-близнюк. FT додало, що у зв'язку з тим, що відбувається у них на батьківщині, вони ніколи не змогли б робити бізнес у Європі.
До слова, точний розмір статків клану Асада невідомий, однак у виданні WSJ проаналізували звіт Держдепартаменту США за 2022 рік, в якому вказано, що активи, пов'язані з диктатором, можуть сягати від 1 до 12 млрд доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.