Українська делегація зустрінеться у Дамаску із головою нової сирійської адміністрації
Офіційна делегація України у понеділок, 30 грудня, прибула до Дамаску для проведення переговорів із представниками нового сирійського керівництва, зокрема з главою адміністрації Ахмедом аль-Шараа. Цей візит став першим офіційним контактом між Києвом та Дамаском за останні роки та відбувається на тлі повалення режиму Башара Асада.
Про візит української делегації до Сирії пише Al Arabiya з посиланням на власні джерела. Зазначається, що до складу делегації входять очільник МЗС Андрій Сибіга, представники різних державних відомств, включаючи економічний та енергетичний блоки. До складу української делегації також увійшли міністр сільського господарства та спеціальний представник президента України.
Основною метою візиту, як повідомляється, є обговорення перспектив двосторонньої співпраці в нових політичних умовах, а також можливість відновлення дипломатичних зв'язків, які були суттєво ослаблені після останніми роками. Відомо, що міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів зустріч з новим сирійським лідером Ахмедом Аль-Шараа.
Як відомо, після падіння режиму Асада, нова адміністрація Сирії висловлювала готовність до розширення міжнародних контактів. Україна, у свою чергу, зацікавлена у зміцненні своєї присутності на Близькому Сході, що може бути спричинене як економічними, так і геополітичними міркуваннями. Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Україна вважає "принциповою для безпеки народу Сирії та регіону прибрати будь-яку російську присутність із Сирії".
Також Україна відправила гуманітарну допомогу Сирії. Київ передав 500 тонн пшеничного борошна для постраждалих сімей.
Тим часом сам аль-Шараа напередодні виступив проти відходу Росії з Сирії. "Росія - друга найпотужніша держава у світі, - сказав Аль-Шараа в інтерв'ю телеканалу Al Arabia.
Раптовий крах режиму Башара Асада, який Росія активно підтримувала з 2015 року, став серйозним політичним провалом Кремля. Ця подія породила нову кризу для Москви, яка прагне зберегти свої військові бази та геополітичний вплив у Сирії. Ситуація може призвести до значних геополітичних втрат для Росії та погіршити її репутацію як союзника.
Кремль намагається повністю не виводити військові бази з Сирії після падіння режиму Башара Асада. Однак РФ відводить російський військовий контингент з півночі країни та блокпостів у Алавітських горах. Зазначається, що Росія веде переговори з новою владою у Сирії щодо майбутнього своїх військових баз на території держави. Серед російських солдатів є розмови, ніби Кремль домовився про збереження присутності на сирійських базах у Тартусі та Хмеймімі. Йдеться про кількість до трьох тисяч військовослужбовців, зазначили в ГУР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.