Норвегія передає Україні дві NASAMS і тисячу дронів Black Hornet

Раніше міністр оборони країни Бьорн Арільд Грам повідомляв про передачу тисячі нанодронів Black Hornet

Норвегія NASAMS
Терміни передачі озвученого вище обладнання не повідомляють

Норвегія готується передати Україні дві установки NASAMS і ще тисячу мінідронів Black Hornet. Nasams ймовірно включать в систему вже розгорнутих на території України комплексів. А от крихітні дрони знадобляться для ведення розвідки.  

Новину оприлюднили на урядовому сайті Норвегії та у Твіттері Міноборони Норвегії.

“ППО є першочерговою потребою з української сторони. Україна потребує захисту від російської авіації та ракетних атак. Хороші оперативні результати комплексу означають, що протиповітряна оборона загалом і NASAMS зокрема є дуже бажаними з українського боку“, – каже міністр оборони Бйорн Арільд Грам.

Відтак, до траншу увійшли два додаткових командних пункти, дві пускові установки та запасні частини до РЗК.

NASAMS

NASAMS – це норвезько-американський ракетний зенітний комплекс середнього радіуса дії, який виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies і норвезької групи Kongsberg. Нове обладнання дозволить українським силам протиповітряної оборони збільшить максимальну кількість готових до пуску ракет зенітного комплексу, що може бути необхідним у випадку масових ракетних атак. Відповідно це забезпечить більшу стійкість до масованих ракетних атак та гнучкість у формування оборони.

Також NASAMS можна використати й для створення одного нового зенітно-вогневого взводу, до якого має увійти один з переданих командних пунктів, норвезькі пускові та дві пускові, раніше передані Литвою. До речі, перший NASAMS в Україні почали використовувати в листопаді 2022 року. За інформацією LB.ua за 5 місяців війни, згідно з квітневими підрахунками, норвезько-американські ЗРК NASAMS збили понад 100 російських ракет і дронів

 Black Hornet

Окрім того, українська влада звернулася з проханням надати безпілотники Black Hornet, які використовуються для розвідки та визначення цілей. За словами міністра оборони Бйорна Арільда Грама, він простий в експлуатації, його важко виявити та особливо добре підходить для бою в міських районах.

“Україна дуже задоволена попередніми норвезькими поставками цього типу розвідувальних безпілотників, які були розроблені у співпраці між Силами оборони Норвегії та Інститутом оборонних досліджень. Безпілотник, який отримав назву Black Hornet, виробляється в Норвегії, і зараз ми надаємо Україні 1000 нових наборів безпілотників”, – заявив міністр оборони Бйорн Арільд Грам. 

Також повідомляється, що військові новітні дрони визначаються як невеликі дрони вагою до 50 грамів. Black Hornet важить 32 грами. З початку 2007 року понад 14 000 дронів Black Hornet у різних версіях було поставлено більш ніж 40 клієнтам по всьому світу, причому США є найбільшим замовником. Норвегія виробила свій перший Black Hornet у 2015 році, і зараз ці безпілотники широко представлені в армії.

Допомога Норвегії  

Цьогоріч уряд Норвегії збільшив розмір фонду військової допомоги Україні до майже 1 млрд доларів

Військова допомога Норвегії включає надання зброї із наявного озброєння норвезької армії та купленої через міжнародні механізми, зброї закупленої напряму у виробників та навчання для українських військових.

У квітні Норвегія разом з Данією домовилися про спільне постачання артилерійських снарядів для України. Угода передбачає спільне виготовлення боєприпасів. Так, Данія комплектує 155-мм норвезькі снаряди своїми пороховими метальними зарядами та детонаторами.

Нагадаємо, напередодні Канада оголосила про новий пакет допомоги Україні. Йдеться про 10 тисяч снарядів та ракети для ППО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube