Норвегія дозволила напряму продавати Україні товари військового призначення - рішення уряду

Читать на русском

Зміна політики норвезького уряду щодо військової допомоги України набула чинності 1 січня 2024 року

Читать на русском
Володимир Зеленський, Йонас Гар Стере
Володимир Зеленський на зустрічі з премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере у грудні 2023 року

Зміна політики норвезького уряду щодо військової допомоги України набула чинності 1 січня 2024 року

Уряд Норвегії дозволив прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення від своєї оборонної промисловості Україні від 1 січня. Однак експортні ліцензії на прямі продажі надаватимуть лише в індивідуальному порядку. Їх та будуть ретельно оцінювати та суворо перевіряти.

Про це йдеться на урядовому порталі Норвегії. Рішення уряду прокоментував міністр іноземних справ Еспен Барт Ейде. Він заявив, що таке рішення прийняли через надзвичайну безпекову ситуацію, що склалася внаслідок загарбницької війни росії проти України.

"Надзвичайно важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Ми повинні розуміти, що війна може продовжитись, а тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції норвезької оборонної промисловості в Україну. Але - за умови, що експорт відповідає вимогам щодо перевірених потреб та контролю кінцевого користувача", сказав Ейде.

У владі Норвегії кажуть, що захищають фундаментальні інтереси політики оборони і безпеки Норвегії разом із союзниками. Уряд використовує низку інструментів, щоб сприяти важливій ролі оборонної промисловості в поточній ситуації у сфері політики.

Допомога Україні від Норвегії

У грудні 2023 року Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере домовились в Осло про додаткову допомогу для посилення протиповітряної оборони. Також йшлося про фінансову підтримку на систему охорони здоров’я та освітиу. Наприкінці року стало відомо про фінансову та гуманітарну допомогу на суму 800 мільйонів доларів.

Також Україна отримає додаткові системи ППО NASAMS.  Ще Норвегія фінансуватиме виробництво боєприпасів. Найбільший військовий скарб від цієї країни на фронті - це багатоцільові ракети Hellfire, танки Leopard, прилади нічного бачення, самохідні гаубиці М109, протитанкова зброя M72 та багато іншого.

Крім того міністерство оборони Великобританії за підтримки уряду Норвегії оголосило про створення морської коаліції для допомоги України. Вона передбачає передачу ЗСУ кораблів та інших засобів, які допоможуть здобути пріоритет у Чорному морі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.