Абітурієнти можуть перевірити свої знання на семи різних ресурсах
Щоб вступити до омріяного вишу, абітурієнтам потрібно гарно скласти тести НМТ-2023. Перевірити свій рівень підготовки та додатково потренуватись можна на заданнях та тестах ЗНО та НМТ минулих років. Вони зібрані на кількох українських ресурсах, які є загальнодоступними.
Підбірку ресурсів з найширшим переліком тренувальних вправ з основних предметів зробило видання "Факти". До списку увійшло сім сайтів.
Математика є обов'язковим предметом на цьогорічному НМТ. Саме тому готуватись до нього потрібно обов’язково. Демонстраційний тест з математики для абітурієнтів розробили вчителі онлайн-школи Mathema. Він містить 22 завдання і продемонструє реальний рівень знать абітурієнта.
Тести ЗНО з усіх предметів, починаючи з 2016 року, є на сайті УЦОЯО. Це реальні завдання, які проходили випускники минулих років. Єдина незручність – свої відповіді потрібно писати у зошит, а потім звіряти вручну з правильними.
Також на цьому сайті є і демонстраційні варіанти НМТ. Пройти тести можна онлайн в інтерактивній формі, а після завершення система одразу вкаже кількість правильних відповідей.
Тести з ЗНО і НМТ минулих років з усіх предметів також зібрані на сайті Osvita.ua. Окрім основних сесій на цьому ресурсі дотупні і додаткові. Інтерфейс платформи досить зручний, а після проходження завдань сайт видає ваш результат “склав/не склав” та рейтингові бали.
На платформі Vseosvita.ua зібрані тести з ЗНО за останні 11 років. Їх скомпонували за особливою методикою, яка робить перевірку знань зручнішою. Абітурієнт може обрати один з восьми режимів, який підбере до п'яти питань з одного предмета різних років. Відповісти на них потрібно буде за 10 хвилин.
Історія прохождення буде збережена і проаналізована. Щоправда, усі ці послуги не безкоштовні.
На сайті доступні завдання для підготовки до ЗНО лише з української мови, яка є обов’язковою на НМТ цього року. Тут немає реальних питань з тестувань минулих років, але структура тестів та завдання наближені до НМТ.
Окрім тестів ЗНО минулих років з усіх предметів на сайті Learning.ua є також власні пробні версії. Особливість ресурсу – його інтерактивність. До того ж результати тесту розбиваються за темами, щоб абітурієнт розумів, який матеріал є проблемним для нього. Щоправда, за ці послуги доведеться заплатити.
Цього року тестування абітурієнтів проходитиме у дві сесії. Основна відбудеться з 5 по 23 червня, а додаткова з 11 по 24 липня. Адреси тимчасових пунктів тестування з міркувань безпеки поки що не розголошуються.
Національний мультипредметний тест цьогоріч поділений на 3 блоки – математика, українська мова та предмет на вибір. Кожен блок має різну кількість балів. У 2023 році вступник має отримати не менше за 10% по кожному блоку від загальної кількості. Загальний поріг складає 100 балів із 200 можливих.
Раніше Інформатор писав, скільки вступників не пройшли реєстрацію на тестування. Здебільшого це пов'язано з помилками. Також ми публікували список міст за кордоном, де можна скласти тест.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.