НМТ-2023: скільки потрібно буде набрати балів по кожному предмету

Реєстрація на тест закінчується вже 3 травня

НМТ 2023
НМТ-2023: які потрібні мінімальні бали для проходження тесту

Реєстрація на тест закінчується вже 3 травня

Для того, аби отримати прохідний бал на Національному мультипредметному тесті, потрібно буде набрати більше балів, ніж минулого року. Загалом потрібно отримати не менше за 10% від загальної кількості балів за кожен з трьох блоків тесту. З 5 вже червня стартує основна сесія НМТ-2023.

Про це розповіли в РБК-Україна. Мінімальна кількість балів стала вищою, але принцип тесту не змінюється. Випускники шкіл мають отримати конкретний відсоток балів по кожному предмету, аби результати зарахували. Загалом тест поділений на 3 блоки – математика, українська мова та предмет на вибір.

Кожен блок має різну кількість загально можливих балів. Саме тому і потрібний результат для зарахування буде відрізнятися, оскільки він визначається у відсотках. У 2023 році вступник має отримати не менше за 10% по кожному блоку від загальної кількості. Також є і загальний поріг – 100 балів із 200 можливих.

Мінімальні бали по кожному предмету:

  • українська мова - мінімум 5 тестових балів (з 45 можливих);
  • математика - мінімум 4 тестові бали (з 32 можливих);
  • історія України - мінімум 6 тестових балів (з 54 можливих);
  • біологія - мінімум 5 тестових балів (з 46 можливих);
  • фізика - мінімум 4 тестові бали (з 32 можливих);
  • хімія - мінімум 4 тестові бали (з 40 можливих);
  • іноземна мова - мінімум 4 тестові бали (з 32 можливих).

Аби мати можливість вступити на більшість спеціальностей, достатньо отримати 130 балів загалом. У випадку зі спеціальностями “Право” та “Міжнародні відносини” потрібно вже 140 балів. Для “Медицини” чи конкретно “Стоматології” знадобиться вже 150 балів.

НМТ-2023

Нещодавно випускникам розповіли, як вступити до університету із закордонним атестатом. Фактично, зробити це можна так само, як і з українським документом, але потрібна буде додаткова процедура. Після вступу до закладу вищої освіти потрібно буде протягом року подати заяву на визнання закордонного атестату в Україні. Звернутися потрібно до ДП “Інформаційно-іміджевий центр”.

За останніми даними на НМТ-2023 зареєструвалися майже 250 тисяч осіб. Реєстрація триває до 3 травня. В Україні здавати тест планують понад 230 тисяч людей, а за кордоном – 25 тисяч. Серед предметів на вибір найпопулярнішим стала Історія України – такий вибір зробили понад 130 тисяч випускників. На другому місці опинилися іноземні мови.

Нагадаємо, скільки вступників не пройшли реєстрацію на НМТ-2023.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.