НМТ-2023: скільки вступників не пройшли реєстрацію на тестування

Щоб не прогавити шанс вступити до омріяного вишу потрібно правильно зареєструватися на тестування. Як це зробити - розповідають в Українському центрі оцінювання якості освіти

НМТ-2023
В Україні триває реєстрація на мультитест

За результатами оброблення реєстраційних документів понад 7 тисяч вступників та вступниць мають виправити недоліки, які зробили під час реєстрації на національне мультипредметне тестування (НМТ). 

Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО). 

Ці вступники отримали від регіональних центрів оцінювання якості освіти в персональних кабінетах повідомлення про потребу в доопрацюванні інформації або копій документів і поки не усунули недоліків.

“Виправити помилки і повторно надіслати копії документів на перевірку до регіонального центру потрібно якнайшвидше, але не пізніше ніж 7 травня, - нагадали у центрі оцінювання. - Після надсилання документів на оброблення рекомендуємо заглядати до персонального кабінету, щоб не пропустити важливого повідомлення”.

В УЦОЯО попросили звернути увагу, що якщо вступник або вступниця не усуне недоліків, на які за результатами оброблення вказав регіональний центр, йому або їй буде відмовлено в реєстрації для участі в тестуванні.

Найпоширеніші помилки при реєстрації на НМТ

Під час реєстрації на тестування вступники найчастіше роблять дві помилки: завантажують невірні копії документів та надають довідки із закладу освіти з невірним формулюванням

Щодо першої помилки, то вступників просять не завантажувати замість скан-копій реєстраційних документів QR-коди, сформовані у застосунку Дія. Такі коди мають обмежений термін дії, через що фахівці центрів оцінювання не можуть отримати до них доступ. Тому необхідно завантажувати скановані або фотокопії своїх документів.

Іншою поширеною помилкою є неправильне формулювання у довідці зі школи.

«Зокрема, заклади освіти видають вступникам довідки, у яких зазначається, що вступник «ще навчається» в 11 класі», замість того, щоб надати документ, в якому написано, що «учень або учениця має здобути повну загальну середню освіту в травні або червні поточного року», - пояснили фахівці УЦОЯО.

Через це центри не можуть прийняти такі довідки, оскільки не мають можливості перевірити інформацію про те, чи закінчує навчання у школі майбутній учасник/учасниця тестування.

Інформатор розповідав, чого не потрібно робити під час НМТ. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube