"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
«Ліфт» — про внутрішню трансформацію. Про той момент, коли залишаєшся сам на сам із собою у замкненому просторі й не можеш втекти від розмови з власним «Я».
ЗСУ не зможуть визначити, якщо РФ вдарить по Україні ядерною ракетою
Українські військові відстежують усі повітряні цілі, які заходять у повітряний простір країни. Її тип визначається за кількома параметрами.
Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в інтерв'ю виданню "Телеграф". Він повідомив, що уникнути потенційної небезпеки такого виду – можливо. Головне – ліквідовувати всі ракети, які летять на нашу державу.
За словами спікера, не видається можливим стовідсотково визначити, якого типу боєзаряди ворог випускає по Україні. Власне, не допомагають у цьому навіть спеціальні монітори та аналіз таких параметрів, як швидкість ракети, її курс та висота польоту.
Якби можна було заздалегідь встановити, чи несе озброєння ядерну боєголовку, чи – ні, то, звісно, було б простіше. А так, вкрай важливо знищувати усе, що Росія випускає по нашій державі, оскільки це може допомогти мінімізувати наслідки катастрофи.
Попри це, Збройні Сили завжди беруть до уваги фактори, перелічені вище, а особливо акцентуюють на районі, звідки було здійснено запуск. Як зазначив Ігнат, ППО України – завжди напоготові.
"Оскільки визначити заздалегідь, чи запустила Росія саме ядерну ракету, – неможливо, то ніякої "особливої тривоги" у разі початку ядерної війни очікувати не слід. Тому й дбати про власну безпеку потрібно повсякчас", - наголосив Юрій Ігнат.
У тому ж інтерв'ю Ігнат зазначив, що росіяни намагаються знайти слабкі місця українських сил ППО. Для цього вони використовують не тільки дрони-камікадзе Shahed, а й повітряні пункти управління, а також літаки дальнього радіолокаційного виявлення.
"Разом із дронами Shahed або ракетами в повітря піднімають повітряні пункти управління Іл-22, літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50 і фіксують, де в нас працює ППО, як працює авіація. Таким чином, складається картинка для планування повторних або наступних ударів", - сказав Ігнат.
Нагадаємо, взимку російські окупанти знову будуть атакувати енергетичну систему України. Проте росія вже не має такої кількості високоточних та далекобійних ракет, як раніше. В Повітряних силах України пояснили, як в такому випадку окупанти будуть атакувати наші міста з настанням холодів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.