Ніні Матвієнко промили мізки: у соцмережах зчепилися - чи була співачка ватником та ворогом

Про це розповіли письменник Сашко Лірник та депутат Володимир В'ятрович

артисти
Казкар, музикант, письменник Сашко Лірник та Герой України, співачка Ніна Матвієнко

Смерть легендарної співачки Ніни Матвієнко активно обговорюють в соцмережах. Теплі слова та спогади опублікували чи не всі представники шоу-бізнесу. Не промовчав і казкар, колишній учасник київського гурту "Вій", шоумен Сашко Лірник. Він подякував Ніні Митрофанівні за голос та пісні, але наразився в коментарях на критику з боку хейтерів співачки.

Після цього у своєму Facebook Лірник опублікував відвертий пост, в якому розповів про зміни в характері та психології Героя України (Матвієнко отримала це звання 2006 року). На нього відреагували чимало користувачів соцмережі.

Лірник зауважив, що він не хотів писати цей пост, але змушений це зробити. Вочевидь, через безліч негативних коментарів в бік померлої співачки під першою публікацією.

Перша публікація Сашка Лірника та коментарі під нею
Перша публікація Сашка Лірника та коментарі під нею

Багатьох підписників зацікавило, які ж саме розлади у психіці мав на увазі Сашко Лірник. Мовчати він не став і таки написав відвертий пост. В ньому він розповів, що особисто знайомий з Ніною Матвієнко з 1989 року. За його словами пісні легендарної артистки підтримували українців в лихі часи радянщини. А її виконання стрілецьких пісень відкрило для Лірника цілий пласт патріотичної культури, про яку він мало що знав.

Втім, на початку 21-століття Лірник помітив зміни в характері Героя України.

"Десь після 2000 року у Ніни з’явилися проблеми. Назву це хворобою. Реально. Це не була зміна світогляду. Це була хвороба, помножена на промивку мізків. Так, саме промивка. Мені довелося разом з нею їздити по Канаді. Було святкування 150-річчя еміграції українців. Ми разом їздили в потязі, відкривали пам’ятник Шевченка. Ми довго говорили. Тоді я просто був шокований, наскільки Ніна змінилася. Це дійсно була інша людина. Вибачте, дійсно хвора. Таке враження, що говорила чужими словами маячню. Вона щиро вірила у те, що розказувала. Це було тяжко слухати. Всі оточуючі робили вигляд ніби нічого не сталося".

Ніна Матвієнко
Ніна Матвієнко

За словами Лірника, Ніна Матвієнко розказувала, що в Софіївському соборі у Києві відкопали гробницю княгині Ольги і приховали її від людей. Княгиня виявилась живою і спала тисячу років в домовині наповненій медом. А як її розбудили, то вона почала проповідувати і навчати. Тільки невелике коло обраних має доступ до цієї великої істини і таємниці. І Ніна Митрофанівна долучена до цього сакрального дійства, стала однією з обраних.

"Я зрозумів тоді (і ви зрозумійте), що Ніні, що називається, промили мізки. Це і є хвороба. Не була Ніна ватницею чи ворогом. Я не знаю цієї технології, чи це гебешна (КДБ. - Ред.), чи релігійна, але результат дало. Точнісінько так, як промили мізки Гоголю (його духовник), як Василь Жданкін зав’яз у московському патріархаті. Як Ромчик Скиба, геній і дитячий поет, поїхав глуздом в секті. Як і інші приклади. Ну хоч би той же Усик. На голову не налазить. А причина одна і та ж. Це психологічна зброя. І це не вигадки і не теорія змови. Вона працює в сучасному світі ефективно і страшно".

Пам'ятник княгині Ользі в столиці
Пам'ятник княгині Ользі в столиці

Ці слова підтвердив і чинний народний депутат України від партії Європейська солідарність Володимир В’ятрович. За словами він познайомився ближче з Ніною Матвієнко 2008 року і також був з нею у поїздках. А потім вона попросила зустрітися для важливої розмови.

"І почала розказувати про нащадків святої Ольги, якийсь таємний орден. Говорила абсолютно вірячи в це. Важко було це сприймати і розуміти, що змінити нічого не можливо. Це справді був якийсь внутрішній злам в ній. Сашко Лірник, дякую що написав".

Коментар нардепа
Коментар нардепа

Втім в коментарях, яких під публікацією майже 900, підписники Лірника продовжили писати, що померла легенда України була проросійською. На що шоумен миттєво реагував.

"Не була Ніна ні ворогом, ні ватницею, ні зрадником. Це психічна хвороба, яка створена штучно. Людина - жертва технологій. Тому не виклинайте пані Ніну. Краще пожалійте, і згадайте те добре що вона робила. Добре вона робила сама. А лихе - то вкладені в голову чужі думки. Ніна померла. Я згадую її пісні і голос. І щиро жалію її через те що з нею сталося. Спробуйте зрозуміти. Ви воюєте не з Ніною - людиною, а тим жахливим конструктом, який вклали в неї", - підсумував Лірник.

Сашко Лірник
Сашко Лірник

Прощання з Героєм України відбудеться в середу, 11 жовтня, з 11 до 13 години у Національній Філармонії України. Вона розташована в самому серці столиці, на Європейській площі поруч з Українським Домом. Адреса: Володимирський узвіз, 2.

Портрет Ніни Матвієнко
Портрет Ніни Матвієнко

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube