Німеччина пішла на такий крок як голова коаліції з протиповітряної оборони, що функціонує в межах "Рамштайну"
На зустрічі Ради Україна-НАТО у головному штабі Альянсу в Брюсселі 4 квітня Німеччина ініціювала пошук можливих варіантів систем протиповітряної оборони Patriot для Києва. Зокрема, Німеччина почала проводити аналіз усіх наявних систем Patriot та інших аналогічних систем ППО, які можуть бути доступні не лише для союзників, а й для усього світу. При цьому країна, як відомо, очолює коаліцію з протиповітряної оборони, що базується на "Рамштайні".
Цю інформацію надав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу з журналістами, повідомляє "Європейська правда". У своїй заяві Кулеба вказав, що разом з Німеччиною зараз розглядають можливість поставок цих батарей в Україну.
"І що можна зробити, які комбінації побудувати для того, щоб ці батареї були доставлені в Україну", – додав міністр.
Кулеба підкреслив, що під час саміту Ради Україна-НАТО основна увага була приділена питанню постачання систем Patriot. Незважаючи на те, що союзники мали намір обговорити інші більш довгострокові питання.
"Один із дуже досвідчених міністрів сказав, що це була найжорсткіша промова міністра закордонних справ, яку він чув у своєму житті. Я перепросив за те, що зіпсував святковий настрій – день народження НАТО, але я відчував, що потрібно занурити колег у сувору реальність жителів Харкова, Одеси, Львова", – вказав Кулеба.
Кулеба зазначив, що міністри, які вже були в Києві і чули, як працює система ППО, реагують на потреби України про передачу їй систем протиповітряної оборони інакше. Зокрема, міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна підтримав пропозицію України передати їй системи протиповітряної оборони, які західні держави мають на своєму озброєнні, але не використовують.
Президент України Володимир Зеленський також висловився щодо необхідності додаткових систем ППО Patriot для України. За його словами, допомогти закрити небо країни цілком могли 5-7 таких ЗРК. Це сприяло б відкриттю в Україні низки галузей. Він наголосив, що від початку повномасштабної війни в Україні, Сполучені Штати не надали жодної системи Patriot. Їх поставили інші країни. Хоча кошти на ці ЗРК та ракети до них виділялись.
Також Сполучені Штати Америки повідомляли, що не зможуть довго постачати Україні ракети для систем ППО Patriot. Справа в ціні: одна така ракета коштує від 2 до 4 мільйонів доларів. Аби поставки продовжувалися в нормальному режимі, необхідне фінансування з боку Конгресу, який, як відомо, може перенести голосування за пакет допомоги Україні ще на кілька тижнів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.