У Парижі знову зафіксували погроми та випадки насильства проти правоохоронців
У суботу, 23 вересня тисячі людей вийшли на вулиці по всій Франції, щоб висловити протест проти насильства поліції й системного расизму, зокрема в поліції. Уже за кілька годин після старту, протести переросли в силове протистояння. Поновлення протестів відбулося після майже тримісячної перерви після загострення, пов’язаного з вбивством поліцейським чорношкірого підлітка в передмісті Парижа.
Згідно з повідомленням 20 minutes, було організовано близько сотні мітингів по всій країні різними організаціями, ініціативами, партіями й профспілками, ліво-радикальними угрупуваннями. Учасники протестів осуджували системний расизм, насильство з боку поліції та зростаючу соціальну нерівність, яка особливо вразлива для мешканців передмість. Але мирний протест швидко перейшов до масових заворушень під гаслами «Ні справедливості, ні миру!».
Є повідомлення про атаку на банки та урядові установи. Під час одного з мітингів у Парижі демонстранти напали на поліцейський автомобіль, використовуючи арматуру та каміння. У відповідь один із поліцейських змушений був вийти зі зброєю в руках, аби зупинити напад.
«Серед цього поліцейського екіпажу, який включав чотирьох співробітників… у нас є 3 людини, які, на щастя, легко поранені», — зазначив префект поліції Лоран Нуньєс.
Він додає, що правоохоронці отримали різні ушкодження, зокрема двоє мали «травму шийки матки». Загалом на вулиці Парижа вийшло понад 9 тисяча осіб, хоч організатори заявляли, що мають прийти 30 тисяч.
Протести відновилися менш ніж через три місяці після убивства поліцейськими чорношкірого юнака з передмістя Парижа під час дорожньої перевірки. Тоді масові мирні демонстрації швидко переросли в погроми й безлади, які тривали кілька тижнів. У липні спалили приблизно 5000 авто й майже 1000 будівель. Зафіксували приблизно 250 нападів на поліцейські відділки, а понад 700 співробітників правоохоронних органів отримали поранення. Збитки від цих заворушень оцінювали в понад один мільярд євро.
Крім мігрантів з Африки та Близького Сходу, до протестного руху доєдналася значна кількість вбілого населення. Є припущення, що заворушення широко підтримували в кремлі, аби створити проблеми більш проукраїнському уряду Емануеля Макрона та спричинити утвердження праворадикальних політичних сил. Це могло б суттєво дестабілізувати Європу та підірвати єдність Заходу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.