Незаконне відсторонення Тупицького: у Зеленського вважають заяви секретаріату КСУ «нікчемними»

Читать на русском

Заяви КСУ в Офісі президента вважають юридично недоречним

Читать на русском

Заяви КСУ в Офісі президента вважають юридично недоречним

Відповідь Конституційного суду України на указ президента Володимира Зеленського про тимчасове відсторонення голови суду Олександра Тупицького в Офісі президента визнали "юридично нікчемними". Їх метою тут назвали спробу свідомо "ввести в оману суспільство і ЗМІ".

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу Офісу президента .

"Закон України "Про Конституційний Суд України", Регламент Конституційного Суду України, Положення про офіційний сайт Конституційного Суду України чітко визначають, яка інформація може бути розміщена на сайті КСУ. Ні зазначеним вище, ні яким іншим чинним нормативно-правовим актом України не передбачено можливості розміщення на офіційному сайті Конституційного суду повідомлення правового департаменту Секретаріату КСУ, невідомо ким підготовленого і такого, що за своїм змістом є присвоєнням повноважень Конституційного суду правовим департаментом.

Розміщення таких "висновків" і "роз'яснень" на офіційному сайті суду має на меті свідоме введення в оману суспільства і ЗМІ щодо правової позиції КСУ. Відповідно, будь-які "заяви", "роз'яснення" і "висновки", розміщені на сайті суду, щодо яких КСУ не ухвалював рішень,є юридично нікчемними, а посадові особи, які дали розпорядження на їх розміщення, повинні бути залучені до юридично й, в тому числі - кримінальної відповідальності за привласнення повноважень Конституційного Суду", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 президент своїм указом відсторонив главу КСУ Тупицького з посади на два місяці.

Пізніше в КСУ закликали Зеленського негайно скасувати указ про відсторонення Тупицького.Повідомлення було опубліковано від імені правового департаменту секретаріату КСУ. Цей указ назвали неконституційним.

Також ми писали про те, що всьому цьому передувало голосування суддів КСУ, яке і призвело до конституційної кризи в Україні.

11 грудня Венеціанська комісія запропонувала повернути кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях,і визнала рішення КСУ неправомірним.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.