Неможливо вчасно продовжити відстрочку: військовозобов'язані масово скаржаться на Резерв+

З 10 листопада потрібно негайно переоформити дозвіл на відстрочку, а програма глючить, українці пишуть у Міноборони

смартфон, резерв+,
Міноборони України широко рекламувало функцію оформлення відстрочки через Резерв+, але вона, судячи з відгуків користувачів, не працює так, як обіцяли

Військовозобов'язані масово скаржаться на збої у додатку Резерв+ та тривале очікування відповіді запити. Через це неможливо вчасно продовжити право на відстрочку від мобілізації, що нервує чоловіків. Адже з 10 листопада через новий наказ про продовження мобілізації відстрочку треба підтверджувати наново, і без такого підтвердження будь-якого військовозобов'язаного може забрати ТЦК.

Зазначається, що більшість військовозобов'язаних має право на відстрочку закінчилося 9 листопада. А це означає, що якщо вони не отримають нового підтвердження про наявність такого права, то можуть бути мобілізовані.

Користувачі Facebook пишуть про те, що презентований міністерством оборони України функціонал програми з наданням відстрочки інвалідам та студентам працює із проблемами. Додаток надто довго – годинами – підтягує інформацію про наявність такого права.

Неможливо вчасно продовжити відстрочку: військовозобов'язані масово скаржаться на Резерв+ 1

Крім того, анонсована бета-версія із функцією надання відстрочки багатодітним батькам взагалі не запрацювала, стверджують користувачі. Також у соцмережах скаржаться на те, що інформацію про наявність інвалідності Резерв+ завантажує з реєстру Пенсійного фонду, а багато інвалідів отримували такий статус через соцслужбу. Тому вони також можуть бути мобілізовані, оскільки додаток Резерв+ не підтверджує їхнє право на відстрочку.

Неможливо вчасно продовжити відстрочку: військовозобов'язані масово скаржаться на Резерв+ 2

Користувачі, які зіткнулися з проблемами, тегають у повідомленнях заступницю міністра оборони з питань цифрового розвитку Катерину Черногоренко, яка опікується у тому разі застосунком Резерв+. Але Черногоренко поки ще не коментувала ситуацію.

Неможливо вчасно продовжити відстрочку: військовозобов'язані масово скаржаться на Резерв+ 3

Законодавство України влаштоване так, що особам, які мають право на відстрочку, необхідно підтверджувати цей статус щоразу, коли парламент продовжує воєнний стан, оскільки відстрочка діє ті ж 90 днів. Для цього слід подати заяву про продовження відстрочки та підтвердити підстави для її продовження. 

З 10 листопада, з початком нового терміну воєнного стану, особи, які мають відстрочку від мобілізації, повинні мати документальні підтвердження її продовження. Зараз мобілізація та воєнний стан діятимуть до 7 лютого 2025 року.

Хто теоретично може оформити відстрочку через Резерв+

В Україні з листопада 2024 року можна оформити відстрочку від мобілізації через застосунок Резерв+. Ця функція наразі працює для трьох категорій громадян - люди з інвалідністю, студенти й аспіранти денної або дуальної форми навчання та багатодітні батьки.

Процес отримання відстрочки простий: достатньо зайти в застосунок, відправити запит й отримати статус відстрочки, який завантажиться в електронний військово-обліковий документ. Таким чином Резерв+ має стати повноцінною альтернативою територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). 

Нещодавно Катерина Черногоренко повідомляла, що нова функція поліпшить життя громадянам України. Достатньо буде зайти в застосунок і в декілька кліків надіслати запит. Якщо інформація про відстрочку підтвердиться, то вона з'явиться в електронному військово-обліковому документі. Військовозобов'язаним не потрібно буде з'являтись у РТЦК та СП з відповідною заявою та документами, що підтверджують статус надання відстрочки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube