У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Відставка прем'єр-міністра спровокувала б відставку всього уряду, що неможливо у воєнний час. Утім окремих міністрів за поданням звільняти можна
Повна відставка Кабміну чи його заміна за законом про правовий режим воєнного стану неможлива. Водночас точково звільняти з посад окремих міністрів за відповідними поданнями прем'єра цілком реально.
Саме так прокоментував чутки про ймовірну відставку Кабміну на чолі з Денисом Шмигалем член комітету ВР з питань нацбезпеки Федір Веніславський. Він підкреслив, що у воєнний стан такого механізму не передбачено.
Веніславський пояснив, що відставка прем'єр-міністра Дениса Шмигаля передбачає відставку всього уряду. Під час дії воєнного стану зробити це юридично неможливо.
"Юридичних механізмів реалізації такого гіпотетичного сценарію, я на цей час не бачу, без внесення змін до законодавства України", – пояснив Веніславський в ефірі "Радіо Свобода".
Водночас він підкреслив, що звільняти окремих міністрів можна. Їхню відставку у Раді розглядатимуть за відповідним поданням прем'єр-міністра.
А от нардеп Ярослав Железняк йому заперечив. "Кабмін (як і Рада) діє навіть коли Премʼєр у відставку йде (це було, наприклад, коли звільнили Азарова, але Арбузов був в.о). Це 115 стаття Конституції", - зазначив він.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.