Неможливо у воєнний час: у Раді відповіли на чутки про відставку уряду

Читать на русском

Відставка прем'єр-міністра спровокувала б відставку всього уряду, що неможливо у воєнний час. Утім окремих міністрів за поданням звільняти можна

Читать на русском
У Раді відповіли на повідомлення про відставку уряду
Федір Веніславський і Кабмін

Відставка прем'єр-міністра спровокувала б відставку всього уряду, що неможливо у воєнний час. Утім окремих міністрів за поданням звільняти можна

Повна відставка Кабміну чи його заміна за законом про правовий режим воєнного стану неможлива. Водночас точково звільняти з посад окремих міністрів за відповідними поданнями прем'єра цілком реально. 

Саме так прокоментував чутки про ймовірну відставку Кабміну на чолі з Денисом Шмигалем член комітету ВР з питань нацбезпеки Федір Веніславський. Він підкреслив, що у воєнний стан такого механізму не передбачено. 

Веніславський пояснив, що відставка прем'єр-міністра Дениса Шмигаля передбачає відставку всього уряду. Під час дії воєнного стану зробити це юридично неможливо.

"Юридичних механізмів реалізації такого гіпотетичного сценарію, я на цей час не бачу, без внесення змін до законодавства України", – пояснив Веніславський в ефірі "Радіо Свобода". 

Водночас він підкреслив, що звільняти окремих міністрів можна. Їхню відставку у Раді розглядатимуть за відповідним поданням прем'єр-міністра.

 

А от нардеп Ярослав Железняк йому заперечив. "Кабмін (як і Рада) діє навіть коли Премʼєр у відставку йде (це було, наприклад, коли звільнили Азарова, але Арбузов був в.о). Це 115 стаття Конституції", - зазначив він. 

 Що цьому передувало?

У виданні "Українська правда", посилаючись на джерела в оточенні глави держави, повідомили, що президент Володимир Зеленський відчуває втому від чинного уряду. Мовляв, він не задоволений тим, як працює Кабмін на чолі з Денисом Шмигалем і хоче його відставки. Ймовірною заміною Дениса Шмигаля називалась перша віцепрем'єрка-міністерка України Юлія Свидоренко.
 
Раніше спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомляв, що найближчим часом у Раді розглянуть призначення повноцінних керівників міністерств замість тимчасово виконуючих їх обов'язки. Мова йшла про очільників п'яти міністерств - Мінагрополітики, Мінінфраструктури, Міністерства молоді та спорту, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства у справах ветеранів України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.