«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Урни з прахом Героїв перебувають на тимчасовому зберіганні у крематорії, або у родин вдома
У вівторок, 26 вересня, на Майдані Незалежності пройшла акція “Голоси полеглих Героїв”. Родичі, побратими та друзі загиблих Героїв України зібралися, щоб розповісти про свою біду. Вони досі не можуть поховати своїх дітей, чоловіків, братів і побратимів.
За словами учасників акції, їм немає, куди принести квіти, зібратися в день народження чи річницю загибелі українських героїв. З літа 2022 року іде пошук ділянки під Національне військове кладовище, але цей задум не було реалізовано до сьогодні. Урни з прахом Героїв перебувають на тимчасовому зберіганні у крематорії, або у родин вдома. Учасники мітингу вимагають відкрити військове кладовище у Києві.
Закон про створення Національного військового меморіального кладовища готувався декілька років. Щодо місця його розташування точилися дискусії. Спочатку землю для меморіалу виділили на Лисій горі у Голосіївському районі Києва. Однак, таке рішення здійняло бурю протестів громадських організацій та активістів.
Також пропонувалися території Співочого поля у Печерському ландшафтному парку, пустир на Виставковому центрі, пустир біля Берковецького кладовища та ще кілька місць. У березні 2023 року урядовці представили проєкт розташування Національного військового меморіального кладовища у Биківнянському лісі вздовж Броварського шосе, неподалік виїзду з Києва та по сусідству з Національним історико-меморіальним заповідником “Биківнянські могили”. Загальна площа комплексу сягне майже 100 гектарів.
Однак, Кабмін неочікувано для родин загиблих захисників затвердив реалізацію експериментального проєкту з обладднання Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області. Загальна площа виділеної землі становить 266 га. У Мінкульті стверджують, що ділянка, визначена для військового кладовища, потребує ретельних археологічних досліджень з пошуковими та ексгумаційними роботами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.