Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Урни з прахом Героїв перебувають на тимчасовому зберіганні у крематорії, або у родин вдома
У вівторок, 26 вересня, на Майдані Незалежності пройшла акція “Голоси полеглих Героїв”. Родичі, побратими та друзі загиблих Героїв України зібралися, щоб розповісти про свою біду. Вони досі не можуть поховати своїх дітей, чоловіків, братів і побратимів.
За словами учасників акції, їм немає, куди принести квіти, зібратися в день народження чи річницю загибелі українських героїв. З літа 2022 року іде пошук ділянки під Національне військове кладовище, але цей задум не було реалізовано до сьогодні. Урни з прахом Героїв перебувають на тимчасовому зберіганні у крематорії, або у родин вдома. Учасники мітингу вимагають відкрити військове кладовище у Києві.
Закон про створення Національного військового меморіального кладовища готувався декілька років. Щодо місця його розташування точилися дискусії. Спочатку землю для меморіалу виділили на Лисій горі у Голосіївському районі Києва. Однак, таке рішення здійняло бурю протестів громадських організацій та активістів.
Також пропонувалися території Співочого поля у Печерському ландшафтному парку, пустир на Виставковому центрі, пустир біля Берковецького кладовища та ще кілька місць. У березні 2023 року урядовці представили проєкт розташування Національного військового меморіального кладовища у Биківнянському лісі вздовж Броварського шосе, неподалік виїзду з Києва та по сусідству з Національним історико-меморіальним заповідником “Биківнянські могили”. Загальна площа комплексу сягне майже 100 гектарів.
Однак, Кабмін неочікувано для родин загиблих захисників затвердив реалізацію експериментального проєкту з обладднання Національного військового меморіального кладовища на території Гатненської сільської територіальної громади Фастівського району Київської області. Загальна площа виділеної землі становить 266 га. У Мінкульті стверджують, що ділянка, визначена для військового кладовища, потребує ретельних археологічних досліджень з пошуковими та ексгумаційними роботами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.