Не знаю, як це буде: Зеленський - про можливу зустріч з Лавровим на засіданні Ради безпеки ООН

Читать на русском

Президент України заявив, що, якщо в ООН є місце для російських терористів, то це питання не до нього

Читать на русском
Володимир Зеленський
Україна не може впливати на те, чи бере росія участь у засіданні

Президент України заявив, що, якщо в ООН є місце для російських терористів, то це питання не до нього

Президент України Володимир Зеленський у середу, 20 вересня, буде виступати на засіданні Ради безпеки ООН. Наша держава не може обирати формат Ради Безпеки та впливати на те, чи бере рф участь у засіданні. Тому Зеленський може там перетнутись з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим.

Про це український лідер сказав на зустрічі з журналістами під час відвідин Університетської лікарні Статен-Айленду у США. Він відмовився відповісти на питання, чи залишиться за столом у Раді Безпеки ООН у момент, коли там може виступати Сергій Лавров.

За словами Зеленського, Україна не може обирати формат Ради Безпеки та впливати на те, чи бере росія участь у засіданні. Він додав, що не знає, як пройде ця зустріч.

"Я не впевнений, що ми оберемо цей формат. Я правда не знаю, як це буде. Але для нас дуже важливо, щоб усі наші слова, усі наші меседжі були почуті нашими партнерами. І якщо в ООН є місце для російських терористів, то це питання не до мене, я думаю, це питання до всіх членів ООН", - заявив Зеленський.

Засідання Радбезу ООН 20 вересня

Сесія Ради безпеки ООН відбудеться вже 20 вересня. На засіданні обговорюватимуть й українське питання. Зеленський, який буде там присутній, може презентувати свою "формулу миру" на глобальному світовому рівні. Водночас за інформацією журналістів, Лавров на сесії буде проводити зустрічі з країнами "глобального Півдня". Ці держави переважно залишаються нейтральними щодо війни в Україні - або ж взагалі так чи інакше виступають на боці рф.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.