"Не заохочуємо": посол США пояснила, чому Україні заборонили бити по РФ американською зброєю

Читать на русском

США підтримують оборонні зусилля України, але не підтримують удари по Росії

Читать на русском
Допомога від США
Вашингтон вважає, що використовувати зброю з США для атак по РФ не можна

США підтримують оборонні зусилля України, але не підтримують удари по Росії

Сполучені Штати підтримують Україну у відбитті агресії з боку Росії. Але США не підтримують удари по російській території та не дозволяють Україні використовувати для цього американську зброю. Позиція Вашингтону залишається незмінною з початку війни – Україна повинна використовувати американську зброю для захисту, а не для нападу.

Як сказала посол США в Україні Бріджит Брінк під час круглого столу з Ізобель Коулмен, заступницею голови USAID, Україна потребує зброї для того, щоб захистити себе, тому США надають це озброєння. Проте США не будуть надавати Україні зброю для атак безпосередньо на територію РФ.

"Перша частина допомоги Україні в захисті – це постачання нашої зброї та зброї партнерів, щоб підтримати зусилля ваших відважних героїв на фронті у поверненні ваших територій. Наша позиція від початку полягала в тому, що ми не уможливлюємо і не заохочуємо використання нашої зброї в Росії, за межами української території", – зазначила вона.

Зазначимо, що США не підтримують українські атаки на російські нафтопереробні заводи. Вашингтон вважає їх безрозсудними та боїться зростання цін на нафту. Віцепрезидентка США Камала Гарріс під час особистої зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським на полях Мюнхенської конференції з безпеки в лютому попереджала утриматися від нападу на російські нафтопереробні заводи. Однак слова Гарріс викликали несподівану реакцію українського лідера: цей запит розгнівав Зеленського та його колег, які вважали це втручанням у важку війну з краще озброєним супротивником.

Щобільше, США жодним чином не можуть вплинути на Україну, щоб вона припинила атаки по НПЗ. Причина у тому, що Україна б'є власним озброєнням, а усі вимоги США щодо припинення ударів були проігноровані Києвом.

Українська тактика працює. Після пошкодження щонайменше 15 НПЗ Росія зіткнулась з дефіцитом бензину та дизеля. Запас бензинів майже закінчився. Через це у країні-бензоколонці почали стрімко зростати ціни на паливо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.