Не залишиться жодного: з Нагірного Карабаху виїхала більш як половина вірмен, переселення триває

Читать на русском

Біженці перетинають прикордонне село Корнідзор, де їх зустрічають волонтери, та здебільшого реєструються у вірменському місті Горіс

Читать на русском
Вірмени їдуть з Нагірного Карабаху
Вірмени їдуть з Нагірного Карабаху, який відійшов під контроль Азербайджану

Біженці перетинають прикордонне село Корнідзор, де їх зустрічають волонтери, та здебільшого реєструються у вірменському місті Горіс

Кількість біженців з Нагірного Карабаху, який перейшов під контроль Азербайджану, на ранок четверга, 28 вересня, вже перевищила 66 500 тисяч осіб. Це понад половину вірмен, які жили у регіоні постійно. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян прогнозує, що найближчими днями свої домівки у Нагірному Карабасі залишать усі вірмени.

Про масове біженство вірмен з Нагірного Карабаху повідомляє "Радіо Азатутюн". Посилаються на статистику від уряду Вірменії та заяву Пашиняна. Відомо, що на 10.00 годину ранку кордон Вірменії перетнули 66 500 вірмен з Нагірного Карабаху - таке число озвучив віце-прем'єр Вірменії Тігран Хачатрян.

Залишатися там після повернення регіону під контроль Азербайджану вони не хочуть. Люди прибувають через прикордонне село Корнідзор. Їх зустрічають волонтери та пропонують їжу і речі першої необхідності. Основним пунктом реєстрації стало місто Горіс.

Масове переселення почалось три дні тому. Перша група прибула на кордон увечері в неділі, 24 вересня. Її супроводжували російські так звані "миротворці". Уряд Вірменії запустив у всіх регіонах спеціальні центри для підтримки вимушених переселенців з Нагірного Карабаху. 

У Нагірному Карабасі не залишиться жодного вірменина 

Так вважає Нікол Пашинян. Прем'єр-міністр Вірменії заявив, що це станеться вже за кілька днів, адже наплив біженців не спиняється. Він наголосив, що Азербайджан своїм вторгненням у Нагірний Карабах влаштував не що інше, як етнічні чистки.  

"Вихід вірмен з Нагірного Карабаху в результаті політики Азербайджану щодо етнічної чистки триває. Аналіз ситуації показує, що в наступні дні в Нагірному Карабаху не залишиться вірмен. Це акт етнічної чистки", - сказав Пашинян на засіданні уряду. 

За даними перепису населення у регіоні 2015 року, там проживало близько 145 тисяч людей. Етнічні вірмени, які жили тут постійно, становили 120 тисяч. Відтак, з Нагірного Карабаху виїхали близько 55% вірмен. 

Нагірно-Карабаської республіки з нового року не буде 

Нагадаємо, що вранці 28 вересня так звана "влада" невизнаної Нагірно-Карабаської республіки заявила, що республіка припиняє існування з 1 січня 2024 року. Усі державні установи та організації, які діяли в регіоні, до цього часу розпустять. Азербайджан вже продемонстрував місцевим жителям "програму реінтеграції" та просить з нею ознайомитись. Як бачимо, реакцією вірмен на цю інформацію стало масове біженство. 

Нагадаємо, що 19 вересня 2023 року Азербайджан оголосив про початок "антитерористичних заходів" у Нагірному Карабасі для "відновлення конституційного ладу". Вже 20 вересня, невизнаний Нагірний Карабах капітулював та ухвалив рішення про припинення вогню. Так звані російські "миротворці" не просто утекли з регіону, який вони мали захищати, а ще й здали азербайджанським військовим координати воєнних об'єктів армії вірмен. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.