Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Словом року-2023 стала "мобілізація"
Словом 2023-го року в Україні обрано "мобілізацію". Вона конкурувала з такими словами, як "контрнаступ", "дрон", "ухилянт", штучний інтелект" та інші. Тим не менше, саме мобілізація була однозначно головною темою суспільної уваги.
Піковий інтерес до мобілізації спостерігався в грудні, хоча в цілому був високим весь минулий рік. Про це повідомив онлайн-словник "Мислово", який і створив даний рейтинг.
Зазначається, що головним конкурентом було слово "контрнаступ". Втім, останній "програв", адже, за словами представників "Мислова", приніс більше фрустрації, аніж видимих результатів.
Саме через це люди і переключилися на мобілізацію, причому інтерес до неї сильно зріс у грудні. Якраз тоді відбулося посилення призову, а в парламенті почали розглядати новий тематичний законопроєкт.
Серед інших претендентів на звання слова року, усі з яких цьогоріч пов’язані з війною, були "ухилянт", "яйця по 17 гривень", "блокада" та "деблокада", "літо в Криму", "позиційна війна", "конфлікт", "дрон" тощо. Було словосполучення, яке начебто й не зовсім пов’язане з війною - "штучний інтелект". Втім, навіть у цьому випадку воно використовувалося в контексті військових розробок.
Слово року — найважливіше поняття (у вигляді, власне, слова або фрази) у суспільній думці у якомусь конкретному році. Традицію кожного року знаходити нове головне слово придумали в Німеччині в 1972 році.
До України цей звичай прийшов лише в 2012 році. Онлайн-словник "Мислово" займається цим з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.
В 2013-му словом року став "Євромайдан". В 2021-му таким словом була "вакцина". А минулоріч - фраза про російський військовий корабель.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.