"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Словом року-2023 стала "мобілізація"
Словом 2023-го року в Україні обрано "мобілізацію". Вона конкурувала з такими словами, як "контрнаступ", "дрон", "ухилянт", штучний інтелект" та інші. Тим не менше, саме мобілізація була однозначно головною темою суспільної уваги.
Піковий інтерес до мобілізації спостерігався в грудні, хоча в цілому був високим весь минулий рік. Про це повідомив онлайн-словник "Мислово", який і створив даний рейтинг.
Зазначається, що головним конкурентом було слово "контрнаступ". Втім, останній "програв", адже, за словами представників "Мислова", приніс більше фрустрації, аніж видимих результатів.
Саме через це люди і переключилися на мобілізацію, причому інтерес до неї сильно зріс у грудні. Якраз тоді відбулося посилення призову, а в парламенті почали розглядати новий тематичний законопроєкт.
Серед інших претендентів на звання слова року, усі з яких цьогоріч пов’язані з війною, були "ухилянт", "яйця по 17 гривень", "блокада" та "деблокада", "літо в Криму", "позиційна війна", "конфлікт", "дрон" тощо. Було словосполучення, яке начебто й не зовсім пов’язане з війною - "штучний інтелект". Втім, навіть у цьому випадку воно використовувалося в контексті військових розробок.
Слово року — найважливіше поняття (у вигляді, власне, слова або фрази) у суспільній думці у якомусь конкретному році. Традицію кожного року знаходити нове головне слово придумали в Німеччині в 1972 році.
До України цей звичай прийшов лише в 2012 році. Онлайн-словник "Мислово" займається цим з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.
В 2013-му словом року став "Євромайдан". В 2021-му таким словом була "вакцина". А минулоріч - фраза про російський військовий корабель.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.