У Кривому Розі син переказав собі гроші з картки ПриватБанку померлої матері - суд виніс вирок

Тернівський суд визнав винним криворіжця у справі про доступ до Приват24 на 27 тисяч гривень.

суд, вирок, шахрайство
Криворіжець привласнив гроші з картки померлої матері

Тернівський районний суд міста Кривого Рогу визнав винним місцевого жителя, який після смерті матері увійшов до її особистого кабінету Приват24 і перевів гроші з її кредитної картки собі. Вирок у справі суд ухвалив 30 червня, встановивши, що чоловік скористався мобільним телефоном померлої, щоб отримати незаконний доступ до банкінгу. 

За версією слідства, злочин стався ще 27 березня 2023 року: чоловік, перебуваючи вдома, увійшов до особистого кабінету Приват24 померлої матері й перевів кошти з її кредитної картки на картку свого батька. Про обставини справи повідомляє Єдиний державний реєстр судових рішень.

  • Чоловік знав дані для входу в кабінет Приват24 матері й скористався ними без дозволу власниці рахунку;
  • Здійснив транзакцію з її кредитної картки на банківську картку батька;
  • Попросив сусідку знімати гроші з картки батька, не повідомивши їй про свої дії;
  • Сусідка 27 березня зняла 20 000 гривень, а 28 березня - ще 7 000 гривень;
  • Загальна сума шкоди, завданої АТ КБ "ПриватБанк", склала 27 000 гривень.
"Обвинувачений в судовому засіданні винним себе у злочині визнав повністю, щиро розкаявся і підтвердив обставини шахрайства, яке вчинив через необхідність коштів для поховання матері", - зазначено у вироку Тернівського районного суду міста Кривого Рогу.

Представник потерпілого - АТ КБ "ПриватБанк" - надав суду заяву про розгляд справи без його участі та повідомив про відсутність претензій до обвинуваченого. Суд врахував, що чоловік повністю відшкодував завдані збитки, раніше не мав судимостей, характеризується позитивно і доглядає за батьком з інвалідністю другої групи на непрофесійній основі.

Суд визнав чоловіка винним і призначив умовний строк

Дії обвинуваченого кваліфікували за частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Суд визнав, що це тяжкий злочин, проте призначив покарання без ізоляції від суспільства.

Суд призначив покарання у виді трьох років позбавлення волі, але на підставі статей 75 і 76 Кримінального кодексу України звільнив чоловіка від відбування покарання з іспитовим строком на один рік. Упродовж цього часу засуджений має періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи чи навчання та не виїжджати за межі України без погодження з пробацією.

Серед обставин, що пом'якшили покарання, суд визнав щире каяття та сприяння розкриттю злочину, а обтяжуючих обставин не встановив. Вирок можна оскаржити до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Українські суди й далі розглядають справи про шахрайство через мобільний банкінг

Раніше Інформатор повідомляв, що харківський підліток отримав умовний вирок за те, що зламав інтернет-банкінг знайомого і викрав з його рахунку понад 68 тисяч гривень, скориставшись довірою власника телефона.

Також ми писали, що Сихівський районний суд Львова засудив чоловіка, який вкрав понад 28 тисяч гривень через Приват24. Обидва випадки підтверджують, що несанкціонований доступ до мобільного банкінгу залишається одним із найпоширеніших способів шахрайства в Україні.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити