Не просто відразу сіли втрьох: Зеленський заявив, що переговори з Путіним можливі після розмови з Трампом, але є умова

Український президент вважає, що обраний президент США може опинитися в складному політичному становищі, якщо досягне припинення вогню без надання Україні належних гарантій безпеки

Зеленський
Зеленський хоче гарантій безпеки

Президент України Володимир Зеленський заявив, що перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації. І вже потім - з російським правителем Володимиром Путіним. Але це відбудеться у разі, якщо американський лідер запропонує "сильні гарантії безпеки для України".

Про це Зеленський заявив в інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману. Він припустив, що розмова з Трампом може відбутися ще в січні.

"Я думаю, 25 січня або в інший день ми сідаємо передусім з Трампом. Ми з ним домовляємось, як ми спроможні зупинити війну та Путіна", - сказав глава держави.

Також президент наголосив на важливості того, щоб Європа також мала голос, "бо Європа буде дивитися на нас і на Трампа". Він звернув увагу на те, що всі лідери Європи завжди запитують Зеленського щодо його розмов чи зустрічей із Трампом. Зеленський наголосив: якщо американський лідер запропонує сильні гарантії безпеки для України, то після цього може бути розмова з росіянами.

"І саме так, а не просто відразу сіли втрьох", - наголосив він.

Водночас український президент висловив припущення, що Трамп може опинитися в складному політичному становищі, якщо досягне припинення вогню без надання Україні належних гарантій безпеки. На його думку, це може нагадувати ситуацію, в якій опинився Зеленський у 2019 році.

"Не чекайте на бажання Путіна. Змушуйте його зробити те, що потрібно для завершення війни - це важливо", - підсумував український президент.

Інтерв'ю Зеленського Лексу Фрідману

Президент України Володимир Зеленський записав тригодинне інтерв'ю з популярним американським подкастером Лексом Фрідманом. У ньому він розповів про події на фронті, висловив свою думку щодо новообраного президента США Дональда Трампа та НАТО, а також поговорив з Фрідманом про справи в Україні та за її межами. Головні заяви:

  • Зеленський не поважає ані Росію, ані Путіна, ані російський народ. Путін - глухий диктатор, росіяни - німий народ, до якого марно звертатися, це вже було на початку війни, ефекту не дало. Неповага до Росії, росіян та російської мови зараз в Україні саме через війну. При цьому законодавчо російська в Україні не заборонена.
  • "Це х**ня!": Зеленський дуже емоційно описав дії союзників перед початком російського вторгнення в Україну.
  • Лукашенко на початку війни дзвонив та вибачався перед Зеленським за те, що з Білорусі летіли ракети та заходили війська РФ.
  • Трамп може стати першим лідером світу, який прилетить в Україну літаком після завершення війни.
  • В Україні були компанії, які хотіли заробляти на війні. Їм не дали цього зробити, вони образилися.
  • Корупції в Україні стільки ж, скільки у Європі. Антикорупційна система України одна з найскладніших у світі. До речі, багато з того, що в Україні зветься корупцією, на Заході зветься "лобізм" та є легальним.
  • Україна посадила за ґрати Коломойського. Цього не змогли зробити ані США, ані Європа.
  • Гарантії безпеки без США не потрібні, оскільки без США вони нічого не варті.
  • Новий Будапештський меморандум Україні не потрібен. "У 2014 році на Україну всім гарантерам безпеки Будапештського меморандуму було пох*ру".
  • Україна погодиться на припинення вогню тільки у випадку, якщо отримає усю потрібну зброю для відбиття можливого нападу РФ.
  • Путін боїться Трампа. Це було б варто використати. Україна сподівається, що Трамп зможе завершити війну, оскільки в нього зараз є усі можливості для цього.
  • КНДР може відправити в Україну ще 30, 40, 500 тисяч своїх солдатів, оскільки Захід нічого не робить, щоб цьому запобігти.
  • Зеленський висловився про заяви Путіна щодо "любові" до російських народів. "Бл*ть з любовʼю він вбивав чеченців? Їх не шкода?".
  • Вибори в Україні пройдуть тільки після війни, оскільки так побудовано українське законодавство. Щодо другого терміну - зараз важливі інші моменти, а не це.
  • Україна хотіла б зменшити податки, але це можливо тільки після війни.
  • Зеленський відкидає тезу, що його контролює хтось з олігархів. "Я незалежна та амбітна людина, я не можу нікому підкорюватися".
  • Президент висловив задоволення, що в нього є такі люди, як Єрмак.
  • Зеленський пропонував Трампу віддати Україні 300 млрд доларів заморожених активів РФ, щоб Україна замовила собі зброю на них у Сполучених Штатів.
  • Україна повинна вступити в НАТО. Це не обговорюється. Київ навіть згодний, щоб стаття 5 не поширювалася на тимчасово окуповані території.
  • Не варто повторювати дії Меркель, яка на догоду Кремлю перешкодила наданню Україні запрошення до НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube