У статті наголошують, що перемога Трампа на виборах у США не означатиме, що Україна приречена або Путін врятований
Розмови про те, що Дональд Трамп у разі перемоги на президентських виборах у США підтримувати російського диктатора Володимира Путіна в російсько-українській війні, не відображають реальність. Водночас Камала Гарріс, своєю чергою, не збирається продовжувати політику Джо Байдена. Хто б не зайняв президентське крісло в овальному кабінеті – підтримка України буде більшою, ніж за нинішньої американської влади.
Про це йдеться у статті американського видання Politico. Трамп навіть прямо останнім часом висловлює підтримку Києву.
За даними видання, перемога Трампа не означатиме, що Україна “приречена”, а російський диктатор Володимир Путін “врятований”. Зазвичай ніхто не знає, як діятиме непередбачуваний лідер республіканців – навіть він сам іноді не може цього спрогнозувати.
“Якщо прибрати галас навколо Трампа і подивитися на реальні дії, буде видно вірогідність набагато доброзичливішого ставлення до України”, – заявив редактор відділу коментарів Politico Magazine, співзасновник видання Politico Europe та експерт з міжнародних питань Метью Камінскі.
Журналісти нагадують, що у 2017 році саме адміністрація президента Трампа почала постачати Україні протитанкові гранатомети Javelin, які допомогли на початку війни та дозволили зупинити та відігнати броньовані колони російської армії. Під час свого правління Барак Обама відмовився це робити.
Крім того, після офіційного висування кандидатом у президенти від Республіканської партії першим іноземним лідером, якому зателефонував Трамп, став Володимир Зеленський. За словами Камінскі, дзвінок пройшов краще, ніж про те говорять.
Водночас Зеленський та його оточення, пишуть у Politico, “бачать союзників України в орбіті Трампа”. Йдеться про колишнього главу Ради національної безпеки Роберта О’Браєна, держсекретаря Майка Помпео, а також сенатора від штату Арканзас Тома Коттона. Всі троє згадуються у дискусіях щодо посад у сфері національної безпеки в другій адміністрації Трампа. Зокрема, Помпео став другим автором статті Девіда Урбана у газеті The Wall Street Journal, в якій викладено амбітний план підтримки України. Цей план включав членство у НАТО, програму ленд-лізу та санкції проти РФ.
“Константами його (Трампа – ред.) десятиліття на світовій арені є: непередбачуваність, транзакційний, а не принциповий підхід до міжнародних справ і схильність до персоналізації політики”, – пишуть у матеріалі.
Український президент Володимир Зеленський у липні провів телефонну бесіду з Дональдом Трампом. Вони, зокрема, домовилися зустрітися для обговорення конфлікту Москви та Києва. Ця розмова стала першою з того часу, як той залишив пост президента США в січні 2021 року.
Діалог політик охарактеризував як "дуже хорошу" та розповів, що Зеленський привітав його з тим, що він став офіційним кандидатом на пост глави держави від Республіканської партії. Трамп заявив також, що "як наступний президент США" зупинить війну Росії та України. Раніше він неодноразово давав подібні обіцянки, кажучи, що може припинити бойові дії за добу.
Крім того, Трамп під час розмови із Зеленським побажав останньому не вірити у неправдиві новини про те, що перемога представника від республіканців на виборах насправді буде вигідною для Путіна. Трамп назвав ці припущення фейковими новинами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.