Працівник ТЦК помер від набряку головного мозку, який став наслідком черепно-мозкової травми, отриманої раніше
В Одеському ТЦК та СП у середу, 9 квітня, рознесли заяви ЗМІ про те, що їхній працівник помер від передозування метадону. Справжньою причиною його смерті назвали набряк головного мозку, який стався внаслідок травми, отриманої раніше під час виконання бойової служби. У ТЦК наголосили, що окремі ЗМІ займаються відкритою дискредитацією військових і ТЦК, поширюючи неправдиву інформацію.
Відповідний допис про реальну причину смерті працівника Ізмаїльського РТЦК та СП йдеться у дописі Одеського обласного ТЦК та СП. Військові зазначають, що працівник пройшов бойовий шлях на фронті і заслуговує на повагу. Утім, окремі ЗМІ займаються відвертою як ТЦК, так і його працівників.
"Натомість ми спостерігаємо спроби дискредитації — як особистості загиблого, так і інституції, яку він представляв. Особливо тривожно, що окремі медіа, не маючи достовірної інформації, публікують непідтверджені версії подій, не дотримуючись журналістських стандартів, не звертаючись за коментарями й не перевіряючи фактів", - йдеться у дописі.
Допис Одеського ОТЦК та СП
Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що у лікарні міста Рені помер працівник Ізмаїльського РТЦК та СП. За даними ЗМІ, мова йшла про 49-річного працівника районного ТЦК. Його доставили до медзакладу нібито з ознаками серцевого нападу. Видання стверджували, що напередодні госпіталізації працівник нібито вживав наркотичні засоби. За даними ЗМІ, у його крові знайшли метадон.
По всій Україні з осені 2024 року змінився склад ТЦК та СП. Військовослужбовці, які не мають обмежень за станом здоров’я, у 2024-2025 роках були переведені до бойових частин. Нині ж половину штату центрів комплектування складають бійці, які отримали поранення або контузії.
Як зазначили у Сухопутних військах ЗСУ, майже 70% службовців з ТЦК, в яких немає обмежень по здоров'ю, відправили на фронт. Наприкінці 2024 - початку 2025 року, коли не вдалося мобілізувати необхідну кількість людей, Генштаб наказав переглянути штат тилових частин усіх родів та видів військ для поповнення бойових частин.