Отримав штраф ТЦК - відразу скасував: чому система стягнень не працює у 90% випадках

Причина у тому, що ТЦК не проводять звірку даних військовозобов'язаних в автоматичних реєстрах, це прогалина, на основі якої суди скасовують штрафи масово

Чому система штрафів ТЦК не працює у 90% випадках
ТЦК, штраф

В Україні скасовують 90% штрафів ТЦК. Причина у тому, що у територіальних центрах комплектування не проводять автоматичну звірку даних військовозобов'язаних з відкритими реєстрами. ТЦК масово штампують стягнення, а суди їх скасовують.

Про те, що штрафи ТЦК скасовуються у 90% випадків, повідомив член парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності Олександр Бакумов для "Телеграф". За його словами, масове скасування штрафів ТЦК, винесених на основі ст. 210 КУпАП, відбувається тому, що представники територіальних центрів комплектування не беруть інформацію про чоловіків з відкритих реєстрів, а просто виносять штраф. Сприяє цьому відсутність комунікації між відомствами щодо даних військовозобов'язаних у відкритих реєстрах. 

"Якщо нема комунікації Міноборони з іншими державними реєстрами, то це питання до Міноборони, а не до громадян України, які є військовозобов'язані. А якщо десь у конкретному підрозділі ТЦК не було інформації ‒ хтось недопрацював, недоробив запит, то це тоді питання до них. Нащо ви так ставитесь до громадян? Так можна кожен день зранку до ночі штрафувати", - каже Бакумов.

За його словами, саме через недопрацювання адміністративного матеріалу суди скасовують 90% штрафів ТЦК. Бакумов також додав, що у Генштабі та Міноборони розглядали штрафи у 150 тисяч для громадян. 

ТЦК, штрафи і суди

У судових справах щодо оскарження штрафів ТЦК намітилась нова тенденція. Тепер працівники суду перевіряють трекер Укрпошти, щоб отримати хоч якесь підтвердження про те, чи дійсно до адресата надійшла повістка ТЦК. Найбільше таких перевірок зафіксовано на рівні апеляційних судів про оскарження штрафів ТЦК. Деталі перевірок, які здійснили працівники суду, просто вражають. Іноді мандрівки повісток через "Укрпошту" просто абсурдні.

Після внесення військовозобов’язаного громадянина до розшуку через порушення правил військового обліку, у його профілі в мобільному застосунку "Резерв+" з'являється червона стрічка. Відсутність такої позначки може свідчити про те, що інформація про його розшук є помилковою. У розшук військовозобов'язані потрапляють за окремим поданням ТЦК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube