"Не має зійти з рук": Зеленський назвав підрив Каховської ГЕС "екологічною бомбою масового ураження"

Читать на русском

Зеленський заявив, що заради власної безпеки світові варто показати зараз, що Росії не зійде з рук такий терор

Читать на русском
Херсонська область
Зеленський заявив, що звернення до МУС з цього приводу направлено. Фото: Мінагрополітики

Зеленський заявив, що заради власної безпеки світові варто показати зараз, що Росії не зійде з рук такий терор

Знищення споруд ГЕС є "екологічною бомбою масового ураження", завдання світу - зробити так, аби Росії це не зійшло с зрук.

Про це під час вечірнього звернення заявив президент Володимир Зеленський. Звернення до МУС з цього приводу вже направлено, заявив президент.

"Таке свідоме знищення російськими окупантами дамби та інших споруд ГЕС – є екологічною бомбою масового ураження. Заради власної безпеки світові варто показати зараз, що Росії не зійде з рук такий терор. Генеральний прокурор уже звернувся до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду, щоб залучити міжнародне правосуддя до розслідування підриву дамби", - заявив президент.

Чому підрив ГЕС є злочином екоциду

Підрив Каховської ГЕС також несе серйозну загрозу екології. Зокрема, може відбутись різке опріснення Чорного моря, а це, своєю чергою, спровокує екологічну катастрофу. Також руйнування дамби призведе до загибелі великої кількості риби, заболочуванні осушених земель, зміні клімату та інших техногенних наслідків.

Також науковці кажуть, що через зневоднення без зрошення залишиться понад 400 тис. га земель у Херсонській і Запорізькій областях. Також південь України вже не матиме переваг у вирощуванні високотоварних сільгоспкультур.

Нагадаємо, Володимир Зеленський під час пресконференції заявляв, що через підрив дамби орієнтовно буде затоплено від 35 до 80 населених пунктів.  Також очікуються великі проблеми з питною водою в Дніпровському, Запорізькому та Херсонському регіонах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.