Не лише Telegram: в Україні під загрозою блокування опинився ще й TikTok

Україна може заборонити TikTok, якщо це зроблять США

TikTok
В Україні під загрозою блокувння може опинитися ще й TikTok

Україна на фоні розмов про блокування Telegram може заборонити ще одну соцмережу - TikTok. Санкції щодо TikTok можуть ввести, якщо, наприклад, це зроблять США. Наша держава стежить за подібними процесами в різних країнах.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів голова Комітету ВРУ зі свободи слова Ярослав Юрчишин. За його словами, в Україні є така підстава для санкцій: якщо їх вводять в країні-партнері, то Україна теж. Нардеп наголосив, що тут все дуже непросто, проте це може стати ще одним козирем в переговорах не лише з TikTok, а й з Telegram, якщо Штати підуть на такий гострий крок.

"Про що, власне, кажуть Штати? Про те, що невідомо, як збираються, невідомо як обробляються, невідомо для чого використовуються персональні дані. Вони розуміють, що в постінформаційну добу це ключовий ресурс, ключовий актив людини. І якщо його використовувати не в правовому полі, то в кінцевому варіанті страждає не лише людина, а й держава в цілому. Тому історія розвивається, попри досить високі стандарти свободи слова в США", - розповів Юрчишин.

Він додав, що Україна слідкує за цим процесом. Зокрема, слідкує за процесом в Іспанії стосовно обмежень використання Telegram, де суд спочатку заблокував Telegram, а потім скасував своє рішення щодо блокування, слідкує й за рекомендаціями норвезького уряду не використовувати ані TikTok, ані Telegram в процесах управління. Юрчишин зауважив, що в скандинавських державах, якщо є рекомендація держави щось не робити, то переважно суспільство цього не робить.

Заборона TikTok у США та Україні: що відомо

Нещодавно Сполучені Штати зробили суттєвий крок назустріч забороні TikTok. Так, Палата представників США ухвалила двопартійний законопроєкт щодо заборони цієї соцмережі. Документ ухвалили 352 голосами проти 65 за підтримки обох партій, але в Сенаті США. Згідно з проєктом закону, компанія ByteDance, яка володіє соцмережею, має шість місяців на те, щоб збути свої американські активи. В іншому випадку вони зіткнутися з загальнонаціональною забороною на додаток.

Генеральний директор TikTok Шу Цзи Чу має відвідати Капітолійський пагорб, щоб поговорити з сенаторами. Він заявив, що документ має на меті повністю заборонити соцмережу у США. Водночас президент США Джо Байден також казав, що підпише законопроєкт. За словами його радника з питань безпеки Джейка Саллівана, мета у тому, щоб покласти край китайській власності на нього, а не заборонити сам TikTok.

Що стосується України, то на сайті президента не одноразово з'являлися петиції про заборону TikTok. Остання була зареєстрована в березні минулого року. Вона так і не набрала достатню кількість підписів, як і попередні. Тоді у відповідь на петицію віцепрем’єр - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявляв, що в Україні поки не планують забороняти TikTok, але уряд уважно слідкує за розвитком ситуації щодо цього питання. Він також зауважив, що конкретних дій в Україні щодо заборони соцмережі поки немає взагалі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube