Через мобілізацію фігурантів антикорупційних справ розгляд справ зупинено, а строки притягнення до відповідальності спливають
В Україні не лише Роман Насіров хотів уникнути відповідальності, записавшись до лав Збройних сил. Мобілізація обвинувачених стала актуальним методом для корупціонерів, щоб не бути покаранами. І нині таких вже нарахували вже 48 осіб.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook. Там наголошують, що фігуранти намагаються уникнути кримінальної відповідальності.
"На жаль, мобілізація обвинувачених у справах САП та НАБУ стала одним з актуальних та популярних методів уникнення кримінальної відповідальності. Наразі 48 осіб саме після направлення до суду обвинувальних актів за власною ініціативою мобілізувались до ЗСУ", - йдеться у повідомленні.
Через те, що вони доєдналися до війська, розгляд їхніх справ було призупинено. Втім, строки притягнення до відповідальності все одно продовжують спливати - а це збільшує ймовірність уникнення покарання.
9 квітня стало відомо, що фігурант "газової справи", пов’язаної з екснардепом Олександром Онищенком, ексголова Державної фіскальної служби Роман Насіров мобілізувався до ЗСУ на етапі судових дебатів. Повідомлялося також, що Насіров, який мобілізувався до Збройних сил "за крок до вироку" у Вищому антикорупційному суді, служитиме у військовій частині сапером.
Вже наступного дня у ЗСУ скасували наказ про мобілізацію Насірова, якого підозрюють у хабарництві. Розпочато службове розслідування щодо законності його призову. Таку вказівку дав Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) у четвер, 10 квітня, продовжив екскерівнику Держфіскальної служби Роману Насірову запобіжний захід у вигляді зобов'язання до 10 червня. Його підозрюють в отриманні хабаря у 722 мільйони гривень від бізнесмена Олега Бахматюка. У травні 2024 року Насіров вийшов під заставу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.