Учасники гурту Ziferblat, фаворити Потапа на Нацвідборі, планують підкорити фанатів Євробачення піснею про тих, хто втратив дім
Вже цієї суботи, 3 лютого, у прямому ефірі українці оберуть представника на пісенний конкурс "Євробачення-2024". Дев’ятими на сцену вийдуть хлопці з київського гурту Ziferblat. Вони заспівають свій трек Place I Call Home (в перекладі з англійської - "Місце, яке я зву домом"). 27-річних засновників, братів-двійнят Даніїла (вокал) та Валентина (гітара) Лещинських та 25-річного барабанщика Федора Ходакова обрав музичний продюсер Нацвідбору Дмитро Шуров (Pianoбой).
Свою підтримку молодим артистам висловив репер, бізнесмен Олексій Потапенко (Потап). Чоловік Насті Каменських назвав Ziferblat фаворитами і закликав всіх голосувати за них на Нацвідборі. Водночас учасники гурту дали інтерв’ю ведучій щоденників та бекстейджів "Євробачення" Анні Тульєвій. Музиканти, зокрема, розповіли про своїх кумирів. Спойлер - Потапа чи гурту MO3GI в їхньому списку не має.
Брати заснували гурт 2015 року, а перший їхній реліз відбувся 2017-го. Втім дебютний альбом гурт випустив тільки у квітні 2023 року. До цього хлопці спробували свої сили на Нацвідборі-2023. Потрапили у лонглист, однак не змогли пройти у фінал. Але як і у випадку з DREVO та SKYLERR, цього разу доля усміхнулась, і вони таки у фіналі. Анна Тульєва поцікавилась, чому такий проміжок часу вони йшли до релізів пісень.
"По-перше, ми активно нічого не робили багато років. По-друге, витрачали цей час на становлення, покращення своїх здібностей і так далі. 2022 рік, коли ми випустили "Землю", це логічно був час, коли нам потрібно було щось про себе заявляти. Шукали свого саунд-продюсера, свій звук. Для нас важливо звучати так, як ми би хотіли бачити себе зі сторони".
"Перша наша співпраця була на "Х-Факторі" (останній 10-й сезон. - Ред), пісня "Вночі". Хлопці просто шукали барабанщика, який виконає партію, вона там доволі таки складна. Я просто взяв і вивчив її досконало. І хлопці такі: "Ого, це так просто? Так можна було?". З того моменту ми почали більше спілкуватися і буквально через місяць я сказав: "Давайте я буду з вами на добровільній основі без цього, типу, за репу платити. Бо мені цікаво з вами співпрацювати".
"Я хочу зробити великий концептуальний альбом, який буде написано українською мовою. Так само як Джамала випускала 2023 року QIRIM, в мене такі саме бажання. Для цього мені потрібен ресурс, який ми маємо знаходити тут, в Україні. А для того, щоб ресурс був доступний і погоджувався зі мною працювати, маю заявляти, що я претендент і маю сильну мотивацію. Тобто, що я маю на увазі: фінанси, можливості знайомства з крутими музикантами, які можуть мені допомогти. Це моя ціль, бо в Україні такого мало. Я ось від Вакарчука (Святослав Вакарчук, фронтмен гурту "Океан Ельзи". - Ред.) чекаю десятки років такий альбом. Але поки не дочекаюсь".
Найвпливовішим для гітариста Валентина Лещинського є Деймон Алберн. Це 55-річний музикант, засновник гуртів Gorillaz, Blur та інших колективів. Валентин відзначив багатофункціональність британського артиста. Також українець відокремив Девіда Бові, Філа Коллінза та Пітера Ґебріела (гурт Genesis).
"А так я намагаюсь слідкувати за більшістю того, що відбувається. Мені цікаві особистості в музиці. Навіть нещодавно розмовляли про Тейлор Свіфт. Теж було цікаво дослідити її біографію, як вона так фактично стала першою. Із сучасних встаю на коліна перед Біллі Айліш. Мені інколи здається, що вона людина інопланетна, бо вміє все. І зіграти, і написати, і заспівати, і образ в неї ідеальний", - розповів Валентин.
В свою чергу його брат, Даніїл Лещинський, назвав своїм духовним наставником Грега Лейка. Це англійський басист, гітарист, вокаліст, автор пісень та продюсер. Один із засновників гуртів King Crimson та Emerson, Lake & Palmer. А ось Федір Ходаков зазначив, що в нього не має кумирів, і він слухає багато кого. Втім все ж такі відзначив Стінга.
"Вона несе конкретний меседж пов’язаний з людьми, які свій дім втратили через ту чи іншу причину. Фінально я зрозумів, що в ній є дві сторони: тепла і холодна. Якщо людям вона здається теплою, значить це дійсно є. Нагадує якісь спогади, ностальгію. Але є важлива і холодна сторона, з якою зіштовхнулись в цьому випадку українці. Та й у світі це стосується багатьох останнім часом. Це проблема або вимушено переміщених осіб, або людей, які виїхали за кордон дуже давно. Меседж пісні основний - дім кожного знаходиться в серці. Але щоб не забували звідки вони і хоча б собі пообіцяли, що повернуться. Хай не зараз, через 2-4 роки, дай Бог закінчиться війна".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.