Дмитро Шуров (Pianoбой) здивований, що багато хто з українців чує в конкурсній композиції стилістику російського гурту, який був популярний понад 20 років тому
Після презентація одинадцяти пісень Нацвідбору на "Євробачення-2024" в мережі почали активно обговорювати композиції, які претендують на поїздку у шведське Мальме. Саме там в травні пройде конкурс. Тисячі українців почали помічати схожість треку гурту NAHABA зі стилістикою російського гурту "Тату", який був популярним на початку нульових. Спочатку молоді артисти не реагували на критику, згодом почали робити репости фанатів, які їх підтримували. А згодом записали відео, в якому прокоментували звинувачення в плагіаті.
В єврофанів були питання і до музичного продюсера Нацвідбору на "Євробачення-2024", співака, композитора Дмитра Шурова (Pianoбой). Бо саме він відбирав пісні серед сотень заявок. Дмитро теж не промовчав і прокоментував каналу "Культурна Прачечна" реакцію українців на трек гурту NAHABA.
Шуров здивований, що в багатьох асоціація виникає саме із російським гуртом 2000-х, а не, наприклад, з канадськими електронним колективом Crystal Castle.
"Взагалі я здивований такою шаленою популярністю серед українців дуету "Тату", пік яких був у 2001 році. І тим, що тільки ця асоціація виникає, коли вони чують жіночий вокал, пропущений через автотюн та дісторшн… "Євробачення" - конкурс популярної пісні, а в кожному сучасному хіті є знайомі речі, які ми вже раніше чули - в атмосфері пісні, мелодіях, бітах, прийомах продакшену. Все це є невід’ємною частиною хіта і в тому числі від цього трек одразу резонує з масовою аудиторією. Це можна сказати майже про кожну конкурсну пісню".
Дмитро також зауважив, що трьохнотна мелодія буде завжди схожа на іншу трьохнотну і це не обов’язково робить її плагіатом. Особисто для Шурова, NAHABA - це продовжувачі лінії Crystal Castle та Prodigy. Але українці роблять це по-своєму, зі своєю власною енергетикою і баченням, які слухач або любить або ні.
Учасники гурту NAHABA також прокоментували закиди в плагіаті на Тату. Олі та Андрію (який до речі служить в ЗСУ) сумно від того, що в багатьох українців виникає асоціація їхнього треку з російським гуртом.
"Насправді дуже шкода, що досі так багато українців тримають в голові руснявський контент. Насправді дуже сумно, що один російський гурт у даному стилі може перекрити просто сотні різних проєктів в даному жанрі по всьому світу", - розповіли учасники гурту NAHABA.
Оля та Андрій зауважили, що їх надихає творчість вже вищезгаданого канадського колективу Crystal Castles, британський дует You Love Her, французький електронний гурт Kap Bambino, американська виконавиця Banshee Baptism, та українські артисти FRXZN, SARCOMA HORROR. Втім, в коментарях під піснею GLASSS, яку можна буде почути наживо вже 3 лютого під час фіналу Нацвідбору, єврофани й досі згадують асоціації з "Тату"
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.